شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ , 25 May 2024
چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : 129270
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی از دولت و سازمان برنامه و بودجه خواست نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت برای شش ماهه دوم سال جاری اقدام کنند.
افزایش حقوق کارکنان دولت عملیاتی شود
به گزارش تابش کوثر، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه- ۳۰ شهریور- مجلس شورای اسلامی، محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد در اخطار قانون اساسی گفت: اقدامی که مجلس در خصوص رزمندگان و ایثارگران فاقد شغل انجام داد اقدام قابل توجهی است که سبب می شود حداقل دریافتی به آنها پرداخت شود البته اشکالاتی که نمایندگان مخالف بیان کردند در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی دقیق صورت گرفت و یک نتیجه مطلوب حاصل شد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس افزود: در سال جاری به میزان ۱۰ درصد افزایش حقوق کارکنان دولت صورت گرفت ولی با توجه به اینکه افزایش قیمت‌ها، باید برای کارکنان دولت اقدامی در جهت افزایش مجدد حقوق انجام شود.

وی ادامه داد: برای افراد تحت پوشش تامین اجتماعی نیز تدابیری که مجلس در نظر گرفت اقدامات خوبی بود اما برای کارکنان دولت نیز با توجه به اینکه دولت محترم خواستار افزایش حقوق کارکنان دولت است اما این اقدام صورت نگرفته است که از سازمان برنامه و بودجه می خواهم حداقل افزایش حقوق‌ها را برای ۶ ماهه دوم سال عملیاتی کند.

عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس که ریاست صحن را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار، گفت: مجلس برای ایثارگران و جانبازان معسر که فاقد شغل هستند کمک معیشتی در نظر گرفت و این کمک معیشتی به صورت معادل حقوق است که با استفساریه‌ای که در مجلس رأی آورد اقدام قابل توجهی برای ایثارگران و جانبازان معسر صورت گرفت. ب/۱۱۰منبع:ایرنا
https://tabeshekosar.ir/vdciy3azut1arr2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما