يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 21 Apr 2024
دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب : 47612
همه مردم باید امر به معروف کنند و توقع امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از همه‌ ما عمل به دو فریضه‌ الهی امر به معروف و نهی از منکر است و ترویج این فریضه تعظیم شعائر است.
آیت الله صافی: ترویج این فریضه تعظیم شعائر است
به گزارش تابش کوثر، حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار دبیر و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم، گفتند: اگر به این دو فریضه ضعیف عمل کنیم در انجام فرائض دیگر هم موفق نخواهیم بود.

معظم له بیان داشتند: اگر این دو فریضه حفظ نشوند بقیه واجبات از بین می‌رود حتی نماز و روزه و همه مردم باید امر به معروف کنند و توقع امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از همه‌ ما عمل به دو فریضه‌ الهی امر به معروف و نهی از منکر است و ترویج این فریضه تعظیم شعائر است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه نباید امر به معروف را محدود به عده‌ خاصی کرد گفتند: این فریضه کوچک و بزرگ، رئیس و مرئوس نمی‌شناسد و همه‌ موضوع‌ها را شامل می‌شود و اینطور نیست بعضی از منکرات را نهی کنیم و از بقیه منکرات غافل شویم.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی اظهار کردند: امر به معروف و نهی از منکر کار انبیاست و علمای سابق در این خصوص هیچ کوتاهی نمی‌کردند و اجرای این فریضه موجب خوشحالی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌شود. ت/۴۴۴
منبع: خبرگزاری حوزه
https://tabeshekosar.ir/vdcj8mex.uqeavzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما