شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ , 25 May 2024
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب : 16115
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در روزی که خیلی دور نیست، کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست‌ها تبدیل می‌شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می‌دهند.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گفتگوی تلویزیونی نگاه یک طی سخنانی اظهار داشت: آمریکا قادر به تامین امنیت رژیم صهیونیستی نیست زیرا تمام سرزمین فلسطین اشغالی محل تقاطع آتش حزب الله، حماس و جهاد است.

وی درخصوص تسلیح کرانه باختری نیز گفت: فلسطینیان کرانه باختری آرمان خود را کنار نخواهند گذاشت و در روزی که خیلی دور نیست کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست ها تبدیل می شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می دهند.

سلامی با اشاره به پهپاد ایرانی RQ۱۷۰ و واکنش آمریکایی ها اظهار داشت: این پهپاد ایرانی یک واقعیت است و بازهم مردم پرواز آن را مشاهده خواهند کرد و آن را از نزدیک لمس و شاهد نشست و پرواز آن خواهند بود.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث منطقه تصریح کرد: نمی توانیم اجازه دهیم مسلمانان در عراق، سوریه و یا لبنان بی رحمانه قتل عام شوند. نمی توانیم اجازه دهیم اتفاقات منطقه با منطق رژیم صهیونیستی جلو برود.

سلامی درخصوص انتشار تصویر سردار قاسم سلیمانی روی مجله آمریکایی، گفت: سردار سلیمانی فرمانده ای متفکر، اندیشمند، شجاع، اهل میدان، موثر، نافذ، ثابت قدم، فداکار است و همه خصوصیات منحصربفرد یک فرمانده استراتژیک را دارد و توطئه های دشمنان را بخوبی می شناسد. هرچه آمریکایی ها بنویسند نمی توانند گوشه ای از شخصیت او را بخوبی نشان دهند.

وی با بیان اینکه بسیج در اوج محاصره علمی قله های پیشرفت را فتح کرد، افزود: امروز موشک های ما می توانند هر دشمنی را در هر مکانی با هر شدتی مورد هدف قرار دهند، موشک های ساحل به دریای ما شناورهای دشمن را در عمق دریا دنبال می کنند، رادارهای ما ماهواره های دشمن را رصد می کنند، پهپادهای ما می توانند هزاران کیلومتر آن سوی مرزها حرکت دشمن را تعقیب کنند و ماهواره های ما می توانند از فضا زمین را کوچک ببیند و تصویر بفرستند، این مدل تفکر بسیجی است که می تواند مرزهای دانش را بشکند.

سلامی ادامه داد: شهید مجید شهریاری کسی بود که ما را به غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم رساند و برتری سیاسی برای ما نسبت به دشمن ایجاد کرد. ما به جایی رسیدیم که دشمن گزینه نظامی را کاملا از فضای ذهن، تخیل و حتی توهمات خود هم خارج کرده است.

وی با بیان اینکه بسیجیان همه روزنه‌های تاکتیکی و فضاهای استراتژیک را مسدود کرده‌اند، اظهار داشت: در عرصه زمین، صدها گردان امام حسین(ع) بسیج آمادگی دارند سد بی‌پایانی در برابر تحرکات دشمن ایجاد کنند و چنان درسی به دشمن بدهند که دیگر هیچ کس فکر تهدید نکند.

سلامی همچنین با اشاره به مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: جدا از بحث مذاکرات، ما باید تحولات اقتصادی و پیشرفت‌های آن را از فرایند سیاسی جدا کنیم. راه اصلی برون‌رفت یک کشور انقلابی از هیجانات سیاسی که قدرت‌های بزرگی ایجاد می‌کنند و فرایندهای ناعادلانه‌ای که آنها پیش روی ما می‌گذارند به گونة‌ای است که ما باید مسیر پیشرفت اقتصادی جامعه را از مسیر فرایندهای سیاسی و دیپلماتیک جدا کنیم تا دیگر تحریم برای تسلیم کردن یک ملت جزو استراتژی‌های دشمن قرار نگیرد.

سلامی گفت: باید همانطور که در عرصه نظامی با تولید قدرت، حق انتخاب‌های نظامی را از دشمن سلب کردیم، در عرصه اقتصادی نیز با اقتصاد مقاومتی به جلو برویم. گزینه نظامی که مسئولین آمریکایی آن را مطرح می‌کنند یک بلوف نخ‌نما شده است.

وی ادامه داد:‌بسیج می‌تواند استراتژی‌های اقتصادی دولت را با مردم پیوند بزند و در بهترین سطح، زمینه تولید را در جامعه فراهم کند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی نامه‌ای پیشنهاد و آمادگی بسیج در اقتصاد مقاومتی دولت را ارائه کرده که امیدواریم پاسخ‌های روشن و عملی دریافت کنیم.

سلامی گفت: ما باید مفروضات آمریکایی‌ها که فکر می‌کنند تحریم‌های آنها اقتصاد ما را تحت تأثیر قرار داده و با فرسایشی کردن این تحریم‌ها مردم ما تسلیم می‌شوند را دفن کنیم.

سلامی اظهار داشت: سپاه خود را موظف می‌داند که به دولت‌های ایران کمک کند و به دولت فعلی این کار را بیشتر انجام می‌دهد و آن هم به دلیل فشارهای خارجی موجود است. لذا بحث تقابل سپاه و دولت که از سوی بیگانگان مطرح می شود، عقلا، شرعا، عرفا و منطقا محکوم است و رسانه‌های بیگانه به دنبال این هستند که انشقاق سپاه و دولت را در ذهن مردم ایجاد کنند. باید مواظب باشیم. به همین دلیل هم دولت بسیار بیدار و هوشیار است و هم سپاه به عملیات روانی دشمن آگاه است.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران اظهار داشت: ما توازن را در میدان با دشمنان برقرار کردیم. از طرفی راهکارهای نظامی را بر روی دشمنان بسته‌ایم و مرزهای انقلاب را به هزاران کیلومتر آن طرفتر برده‌ایم.

سلامی افزود: شما به تحولات منطقه توجه کنید. اراده آمریکا را در کجای تحولات عراق می‌بینید، آیا آنها در سوریه پیروز شدند؟ آیا توانستند جلوی انقلاب بحرین را بگیرند؟ آیا توانستند اراده‌شان را در مذاکرات به ما تحمیل کنند؟ آیا در افغانستان موفق شدند؟ این عدم موفقیت آنها به دلیل ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.

جانشین فرمانده کل سپاه، گفت: ما کشوری هستیم که از درون مستحکم است و نیازمند تعلیق یا برداشتن تحریم‌ها برای ادامه حیات نیستیم. کشور ما اصلا شبیه کشور تحریم‌شده و بحران‌زده نیست اما اکنون شاهدیم که در انگلیس به فروشگاه‌های این کشور هجوم می‌برند که این نگران‌کننده است.

سلامی همچنین در خصوص تمدید مذاکرات اظهار داشت: آمریکایی‌ها علاقمند هستند در فضای دیپلماسی با ما حرکت کنند زیرا می‌دانند اگر جمهوری اسلامی را به خشم بیاورند نمی‌توانند حافظ منافع‌شان باشند. از طرفی هنوز نمی‌خواهند باورهای امروزی جمهوری اسلامی را بپذیرند اما در نهایت آنها باید قدرت ایران را قبول کنند.

سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: گروه تروریستی داعش محصول تلاقی استراتژی‌های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان است. شارژ مالی و تسلیحاتی این گروه توسط عربستان صورت گرفته و متأسفانه برخی کشورهای دیگر منطقه نیز فضای آموزشی در اختیار آنها گذاشتند و با باز گذاشتن مرزهایشان به آنها کمک کردند و در کل نیز آمریکایی‌ها آنها را کنترل می‌کردند. لذا این گروه تا زمانی که در مسیر خواسته‌های آمریکا باشد مورد حمایت آنهاست. اما زمانی که خلاف اراده آنها حرکت کنند بنای برخورد با آنها را دارد که در همین راستا دیدیم که در منطقه جلولا چندین بار به آنها کمک نظامی کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هدف ما کمک مستشاری به کشورهای سوریه و عراق است و خود نیروهای آنها در کشورشان می‌جنگند. اگر در آمرلی حمایتی کردیم از شیعیانی بود که در محاصره بودند و قتل عام می‌شدند و می‌رفت تا یک فاجعه انسانی صورت بگیرد. اگر در جرف‌الصخر از دولت عراق حمایت کردیم به دلیل مسلمانانی بود که در محاصره بودند.

وی افزود: تعداد اهل سنتی که توسط داعش شهید شدند از شیعیان بیشتر است لذا برای ما بین مسلمانان فرقی نیست و از آنها حمایت می‌کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پدیده‌های آمریکا ساخته در منطقه جایی ندارند. باید تا مساحت توطئه‌‌های آمریکا در منطقه کوچک است آنها را مهار کنیم.

سلامی همچنین اعلام کرد: گروه تروریستی داعش تاکنون هیچ تهدیدی برای ایران نداشته و پیشانی آنها فعلا به سمت غرب است.
https://tabeshekosar.ir/vdcdkf0f.yt09f6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

الا ادلکم علی سلاح ینجیکم من اعدائکم و یدر ارزاقکم ؟ قالوا بلی یا رسول الله قال : تدعون ربکم باللیل و النهار فان سلاح المؤمن الدعاء . بحار الانوار جلد 90 صفحه 294 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند : آیا شما را راهنمایی نکنم به سلاحی که از دشمنانتان نجات دهد و روزیتان را فراوان گرداند ؟ عرضه داشتند : آری ای رسول خدا . فرمود : شبانه روز پروردگارتان را بخوانید و دعا کنید .
راستی چرا دعا را عنوان سلاح داده اند و آن را سلاح مومن بلکه بالاتر سلاح انبیاء نامیده اند ؟ آیا یک رزمنده می تواند از سلاحش غافل شود و با این وجود توقع داشته باشد که در نبرد با دشمن پیروز شود ؟
گر چه دعای کمیل و دعاهای دیگری داریم که خواصی همچون دفع شر اعداء دارند و نیازمند قرائت آنها هستیم اما دعای مرزداران ( دعای 27 صحیفه سجادیه ) با توجه به محتوی که ویژه مرزداران و بسیار کوبنده و ویران گر دشمنان ، و سند که در اوج قرار دارد و علاوه مخصوص زمان خاصی هم نیست ، خواندنش بسیار مغتنم است .
نکته
چه به جاست سایت های نظامی و انتظامی دعای شریف مرزداران را روی سایت و در معرض دید همگان قرار دهند چرا که ما اگر در کمک های دیگر دچار محدودیت هایی باشیم اما دعا محظوری ندارد همچنین بسیار کار شایسته و به هنگامی است که در مساجد و نمازخانه های خود سهمی هم به قرائت آن دهند ان شاء الله .
اهمیت
عزیزان دعا را دست کم نگیریم . در روایت از امام صادق علیه الصلوة و السلام دارد که : ان الدعاء انفذ من السنان یعنی دعا از سرنیزه برنده تر و موثرتر است . در گذشته شاید سرنیزه سلاحی برنده و کارا محسوب می شده که حضرت در این روایت و روایات مشابه با مقایسه دعا با آن می فرماید دعا دست برتر را دارد . این موضوع به خصوص آن جا که اشخاص در کمک های دیگر مانع و معذوریت داشته باشند نقشش برجسته تر می شود . سپاس ویژه از تابش کوثر که متعهدانه به انعکاس می پردازند .
خداشناس ترین
أعلم الناس بالله سبحانه أکثرهم له مسألَة . خداشناس ترین مردم آنانند که درخواست بیشتری از محضرش داشته باشند .
سوای دنیا باعث ازدیاد عنایات الهی در بهشت
... و الله مصیر دعاء المؤمنین یوم القیامة عملا یزیدهم به الجنة ... . خداوند در روز قیامت دعای مومنان را تبدیل به عمل صالحی می کند و با آن بر پاداش بهشتیشان می افزاید . بحار الانوار جلد 75 صفحه 294 .
چرا آغاز با سوال ؟
اين كه پيامبر صلي الله عليه و آله بجاي جمله خبري ، در آغاز فرمايششان ، از جمله استفهامي و سوالي استفاده كرده اند ، خودش جاي انديشيدن دارد ، چرا كه سوال ، ذهن را كنجكاو مي كند و باعث توجه بيشتر شنونده ، و اهميت دادنش به مطلب مي شود ، و اين نشان از آن دارد كه حضرت با اين روش خواسته اند ، اين توصيه سرسري گرفته نشود ، و به دعا اهميت فوق العاده داده شود .
اين توضيح مربوط به اولين روايت " الا ادلكم ... " است
استمرار در دعا
اهل ادبيات مي گويند فعل مضارع ، استمرار را مي رساند پس اين كه فرمودند : "تدعون ربكم ... " نشان از آن دارد كه مي بايست همواره دعا را ادامه دهيم بخصوص دعاي مرزداران ( 27 صحيفه سجاديه ) تا قلع و قمع شدن همه دشمنان و استقرار دولت دوست حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه و عجل الله تعالي فرجه الشريف و صلي عليه و آله الطاهرين
دعای کمیل را قدر بدانیم که : " برای کفایت از شر اعداء و فتح باب رزق و آمرزش گناهان نافع است . " و این یعنی کمک این دعا برای غلبه بر دشمن برون و درون و دشمنی که فقر نام دارد و بسا باعث تسلط دشمنان دیگر شود .
ثواب سوره نصر/کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ترجمه غفاری صفحه286 2862
از کرام خثعمی روایت شده است که امام صادق علیه السلام فرمود : هرکس سوره "اذا جاء نصر الله و الفتح " را در نمازهای مستحب یا واجب بخواند خداوند وی را علیه همه دشمنانش یاری فرماید ، و در روز قیامت با نامه گویا که خداوند از قبر او بیرون آورده باشد به محشر آید ، و آن امان نامه ایست برای عبور از پل دوزخ و آتش و خروش آن ، و در آن روز بر هیچ چیزی نگذرد جز این که وی را به هر خیر و نیکی مژده دهد تا این که داخل بهشت گردد ، و در این جهان درهای خیر به روی او باز گردد آن قدر که هرگز آرزو نداشته ، و بر قلبش خطور نکرده بوده .
شیوه
از آن جا که در نمازها می بایست بعد از سوره حمد سوره دیگری بخوانیم و تعیینش در اختیار ماست ( البته به استثنای سوره های سجده دار و سوره های طولانی که باعث شود وقت نماز بگذرد ) می توانیم در رکعت اول نمازها بعد از حمد سوره نصر را بخوانیم . هم از برکات این سوره ( به ویژه یاری شدن در محاربه با دشمنان ) بهره مند شویم و هم این که وفت اضافه ای نیاز ندارد و همگان می توانند با گنجاندن این سوره در برنامه عبادیشان سهمی در مبارزه با دشمنان داشته باشند . خداوند توفیق و قبولی و برکات آن را مرحمت فرماید اللهم صل علی محمد و آل محمد .
دری از درهای بهشت
إن الجهاد باب من أبواب الجنة فتحه الله لخاصة اولیائه ... . جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند برای خاصان از اولیایش گشوده است . الغارات ( چاپ جدید ) جلد 2 صفحه 474 .
اشراف و آمادگي وسيع
از الزامات كنوني و آينده آن است كه كليه مسلمانان به ويژه منطقه خودمان با توجه به تهديد و ترورهاي روزافزون ، شامل آموزشهاي اطلاعاتي و نظامي قرار بگيرند تا هم توانايي حفاظت از خود را داشته و هم در همكاري جمعي هم افزايي دفاعي امكان پذير گردد ايده هاي ايده هاي 40 يا 100 كيلومتري مرز متناسب با اقدامات دشمن نيست و انتظارات امنيتي را برآورده نمي كند
با توجه به حملات هوایی رژیم صهیونیستی و واکنش خوب پدافند هوایی سوریه ، به نظر می رسد سوریه می بایست همانند ایران ، نسبت به رژیم صهیونیستی موضع جدی تری اتخاذ کند ، و مثلا فاصله دهها کیلومتری با مرزش را منطقه هشدار و واکنش قرار دهد و در صورت نادیده گرفته شدن ، بدون تعارف برخورد قاطع کند ، در این واکنش می بایست سعی شود هیچ پرنده ای از دشمن سالم بر نگردد .
با توجه به سابقه خدمتی رئیس ستاد نیروهای مسلح ، بسیار مناسب و لازم است از این سابقه تجربی در راستای گسترش چتر اطلاعاتی و امنیتی برای تمامی نیروهای مقاومت در سرتاسر دنیا بخصوص منطقه استفاده شود و کلیه مسلمانان بیدار بویژه جوانانشان آموزشهای اطلاعاتی و دفاعی و حفاظتی تا حد ممکن یاد بگیرند و مدام اطلاعاتشان بروز شود .
تشکیل یک نیروی واکنش سریع با نیروهای تجربه شده در جنگ مقاومت ، می تواند ، دست جبهه مقاومت را پر نگهدارد
و در مواقع ضرورت بدون معطلی بکار گرفته شود