يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 21 Apr 2024
دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب : 129006
شنوندگان رادیو فرهنگ از دوشنبه ۲۱ شهریور تا پایان هفته، مهمان شنیدن کتاب «زلال» می شوند.
معرفی کتاب زلال در کتاب هفته رادیو فرهنگ
به گزارش تابش کوثر، کتاب «زلال» روایت زندگی شهیدی که امام زمان را می‌دید، در برنامه «کتاب هفته» معرفی و خوانده می‌شود.

این کتاب تألیف لیلا محمدی، نگاهی موشکافانه به زندگی شهیدسیدرضا پورموسوی دارد و با زبانی مستندگونه زوایای مختلف زندگی این شهید را مورد بررسی قرار داده است.

شهید سیدرضا پورموسوی در بیستم بهمن‌ماه ۱۳۴۵ شمسی در شهر دزفول به دنیا آمد. کودکی‌اش در جلسات قرآن و نوجوانیش در آموزش‌ها و اردو‌های بسیج نوجوانان گذشت. سیدرضا در همان ایام نوجوانی واله و شیدای امام عصر (عج) می‌شود و برای وصال یار، طی طریق می‌کند.

با شروع جنگ تحمیلی به جبهه می‌رود. ابتدا به‌عنوان امدادگر و بعد از آن تا زمان شهادت در عملیات والفجر ۱۰ در ارتفاع ریشن در تاریخ سوم فروردین ۱۳۶۷، همزمان با سالروز تولد حضرت عباس، دیده‌بان لشکر هفت، ولی عصر (عج) بود و در نهایت به آرزوی خود در دیدار دلدار می‌رسد.

سیدرضا، از این دیدار‌ها حرفی به میان نمی‌آورد و سرانجام در سوم فروردین ماه ۱۳۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ در سن ۲۲ سالگی آسمانی می‌شود.

پس از شهادتش دستنوشته‌هایی از او پیدا می‌شود که پرده از ارتباط با سید و آقای غایبش، همان آقایی که خبر شهادت را قبلاً به او ابلاغ کرده است بر می دارد.

«کتاب هفته» عنوان برنامه‌ای تولیدی از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که هرشب ساعت ۲۳:۳۰ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز و‌ موج‌ای ام ردیف۵۸۵ کیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.ب/110


منبع:خبرگزاری صدا و سیما
https://tabeshekosar.ir/vdcfx1dyvw6d0xa.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما