Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
پلمب ۳۷ خانه مجردی در اطراف میدان امام حسین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از پلمب ۳۷ خانه مجردی در حوالی میدان امام حسین (ع) خبر داد که به پاتوق معتادان و سارقان تبدیل شده بود.
پلمب ۳۷ خانه مجردی در اطراف میدان امام حسین
به گزارش تابش کوثر، سردار کیوان ظهیری پیش از ظهر امروز در حاشیه پلمب خانه‌های مجردی در حوالی میدان امام حسین (ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح انضباط اجتماعی در محله‌های اطراف میدان امام حسین (ع) با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به کار سه ماه اطلاعاتی پلیس برای شناسایی این منازل، گفت: در سه محله اطراف میدان امام حسین (ع) پاتوقهایی را شناسایی کردیم که در آنها افرادی به استعمال موادمخدر می‌پرداختند و سارقانی نیز در این پاتوقها اقدام به نگهداری و فروش اموال مسروقه می‌کردند.


این مقام انتظامی با اشاره به فروش کالای قاچاق در منازل مذکور، تصریح کرد: به مالکان این منازل اخطار 10 روز برای تخلیه آنها داده شد اما متأسفانه تعدادی از آنها منازل را تخلیه نکردند که با پایان یافتن مهلت تخلیه، با دستور مقام قضایی نسبت به پاکسازی و پلمب منازل مذکور اقدام کردیم.

وی با اشاره به شناسایی 63 باب منزل در این علمیات پلیس، خاطرنشان کرد: 37 باب از این منازل با دستور قضایی پلمب شد؛ هر کدام از این منازل به چندین واحد تقسیم شده و در هر واحد نیز تعدادی اتاق قرار دارد؛ این اتاقها نیز شبانه و روزانه به چندین نفر اجاره داده می‌شد.

ظهیری با بیان اینکه مالکان این واحدها، منازل را با قیمتی شبانه 30 هزار تومان اجاره می‌دادند، افزود: به طور مثال حدود 300 نفر فقط در یکی از این منازل سکونت داشتند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به سکونت حدود دو هزار نفر در منازل مذکور، یادآور شد: با شروع این طرح، حدود 700 معتادمتجاهر را دستگیر کردیم که تحویل کمپهای بازپروی می‌شوند.

این مقام انتظامی متذکر شد: پلیس با اقتدار به این طرح خود ادامه می‌دهد، مالکان اینگونه منازل حتماً باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند، در غیر این صورت پلمب خواهند شد.

وی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده چنین منازلی در سطح پایتخت به صورت غیرقانونی به افراد مختلف اجاره داده می‌شود، موضوع را با مرکز فوریتهای پلیسی 110 درمیان بگذارند تا برخورد لازم انجام شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 102801
 


 
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
۲۸ جمادى الأول ۱۴۴۱
23 January 2020