Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اردوغان: آمریکا چه کمکی به مبارزه با داعش کرده است؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید آمریکا چه کمکی در مسیر مبارزه با داعش کرده؛ غیر از اینکه از این گروهک حمایت مالی کرده است.
به گزارش تابش کوثر؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه شنبه) اعلام کرد تصمیم واشنگتن برای حمایت از یگان‌های کُرد (در سوریه) بر تصمیم‌های آنکارا تأثیر خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، اردوغان ادامه داد: آمریکا چه کمکی در مسیر مبارزه با داعش غیر از کمک و حمایت مالی از این گروهک انجام داده است؛ واشنگتن از محل پرداخت‌های مالیات مردم کشورش، گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کند.

وی گفت: ناتو فقط «آمریکا» نیست بلکه تمامی اعضای حاضر در ناتو با هم برابرند.

رئیس‌جمهور ترکیه سپس تأکید کرد: تمام عناصر ارهابی که در مسیر ما ایستاده‌اند، کنار خواهیم زد؛ ما از دفاع از سرزمین خود ادامه خواهیم داد؛ ما گروه‌هایی تروریستی را که ۳۴ سال است مشکل ایجاد کرده‌اند از بین خواهیم برد.

در بودجه‌ای که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای سال ۲۰۱۹ پیشنهاد داده است، پنتاگون (مقر وزارت دفاع آمریکا) قصد اختصاص ۵۵۰ میلیون دلار برای تجهیز و آموزش نیروهای دموکراتیک سوریه را دارد.

بر اساس اعلام خبرگزاری آناتولی، ۳۰۰ میلیون دلار از این پول برای آموزش و تجهیز نیروهای دموکراتیک سوریه و ۲۵۰ دلار برای تأسیس نیروی امنیتی مرزی اختصاص خواهد یافت.

این اظهارات اردوغان در حالی بیان می‌شود که ترکیه عملیات خود در عفرین تحت عنوان «شاخه زیتون» را از ۳۰ دی ماه با حمله هوایی و توپخانه‌ای به مواضع شبه نظامیان کرد شروع شد.

ترکیه می‌گوید حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و یگان‌های مدافع خلق شاخه پ.ک.ک در سوریه‌اند و آنها را تروریست می‌داند.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 74874
 


 
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۰
18 January 2019