Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تدوین ۴ سناریو برای سنجش و پذیرش دانشجو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۴
معاون خط و مشی گذاری ستاد علم و فناوری گفت: در زمینه سنجش و پذیرش به ۴ سناریو رسیده ایم که هر کدام آنها انتخاب شود سیاست های آن را تدوین کرده و ابلاغ می کنیم.
تدوین ۴ سناریو برای سنجش و پذیرش دانشجو
به گزارش تابش کوثر، ابراهیم سوزنچی بعدازظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور  گفت: بحث اصلی جلسه در مورد کنکور و نظام کنکور در کشور بود. ما طی یک سال گذشته در زمینه کنکور بررسی های زیادی انجام داده ایم. یک بخشی از آنها تبلیغات شد ولی بخش های زیادی از مطالعاتی که در خصوص کنکور طی این یک سال گذشته انجام شده است را رسانه ای نکرده ایم.

معاون خط  و مشی گذاری ستاد علم و فناوری ادامه داد: مطالعات زیادی در زمینه تجارب دنیا، معیارهای تصمیم گیری و شاخص های اصلی سیستم های سنجش و پذیرش انجام دادیم و در نموداری نشان دادیم که هر کدام کجا قرار می گیرند و سیستم سنجش و پذیرش ما کجا است و چه ویژگی هایی دارد و چه آسیب هایی متوجه این سیستم موجود است.

سوزنچی تصریح کرد: در این زمینه به ۴ سناریو رسیده ایم و در خصوص آن بحث و بررسی هایی صورت گرفته، اعضا نظرات خود را ارائه داده اند و ما باید در خصوص این ۴ سناریو بیشتر بحث و بررسی کنیم. سپس هر کدام که انتخاب شد سیاست های آن را تدوین کرده و ابلاغ می کنیم.

منبع: مهر
کد مطلب: 110613
 


 
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
۵ صفر ۱۴۴۲
22 September 2020