Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
مستند «سلیم موذن‌زاده» پخش می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
مستندی از بهترین و کم‌شنیده‌ شده‌ترین مداحی‌های سلیم موذن‌زاده در قالب برنامه "نوای ماندگار" رادیو فرهنگ امروز شنیدنی می‌شود.
مستند «سلیم موذن‌زاده» پخش می‌شود
به گزارش تابش کوثر، رادیو فرهنگ در سالروز درگذشت سلیم موذن‌زاده مستند "نوای ماندگار" را تقدیم شنوندگان می‌کند. 

برنامه "نوای ماندگار" سِیری در زندگی مرحوم موذن‌زاده است؛ با توجه به اینکه ایشان به‌طور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده بودند و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه‌های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان‌های ترکی، فارسی و عربی موجود است برخی از این آثار در این برنامه رادیویی معرفی می‌شود.

استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی یکی از مداحان برجسته ایرانی بود که به زبان‌های ترکی، فارسی و عربی تسلط داشت. استاد موذن زاده در سال ۱۳۱۵ خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد و صبح دوم آذرماه سال ۱۳۹۵ دار فانی را وداع گفت و رادیو فرهنگ در "نوای ماندگار" یاد ایشان را گرامی می‌دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برنامه "نوای ماندگار" را که بخش‌هایی از بهترین و کمتر شنیده شده‌ترین مداحیهای مرحوم موذن‌زاده را پخش می‌کند ساعت ۱۴:۳۰ روی موج FM ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند.

پدراستاد سلیم موذن‌زاده شیخ عبدالکریم موذن‌زاده اردبیلی، نخستین موذن رادیوی ایران بود و برادرش رحیم موذن‌زاده اردبیلی نیز از موذنان برجسته و مشهور ایرانی و تاریخی جهان اسلام در آواز بیات ترک و در گوشه روح الارواح بود. اذان مرحوم موذن‌ زاده در در سال ۱۳۳۴ در استودیو یک رادیو ضبط شد و در سال ۱۳۸۷ به عنوان اثر ملی معنوی شناخته شد. اذان‌هایی که توسط او خوانده شده‌ است هنوز به عنوان زیباترین اذان‌های موجود در رسانه‌های صوتی و تصویری ایران پخش می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 112116
 


 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
۸ جمادى الثانی ۱۴۴۲
21 January 2021