Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
جذاب‌ترین شروع برای لیگ قهرمانان اروپا/ جنگ مسی و بوفون در نوکمپ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
امشب سوت آغاز شصت‌و سومین دوره لیگ قهرمانان اروپا در قاره سبز به صدا در می‌آید.
به گزارش تابش کوثر، در 8 بازی امشب که به‌طور هم‌زمان از ساعت 23:15 ‌آغاز می‌شوند، تیم‌های 4 گروه اول رقابت‌ها در اولین بازی خود از مرحله گروهی به مصاف رقبای خود خواهند رفت. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به بازی‌های امشب.
 گروه A
یکی از جذابیت‌های اصلی این گروه، دیدن دوباره شیاطین سرخ در لیگ قهرمانان است. ‌بعد از 2 فصل غیبت در این رقابت‌ها، یونایتدها، به لطف قهرمانی در لیگ اروپا توانستند جواز حضور در چمپیونزلیگ را به دست بیاورند و در اولین گام باید در اولدترافورد پذیرای بازل باشند. شیاطین سرخ لیگ برتر را رویایی شروع کرده‌اند و می‌خواهند در لیگ قهرمانان هم در همین اولین بازی خودی نشان دهند. هرچند تنها 4 هفته از رقابت‌های ‌این فصل لیگ برتر انگلیس سپری شده اما نمایش‌های منچستریونایتد نشان داده که باید انتظار تیم متفاوتی را داشته باشیم. در دیگر بازی این گروه بنفیکا و زسکا مقابل هم قرار می‌گیرند.
 گروه B
قرار گرفتن 2 تیم بایرن‌مونیخ و پاری‌سن ژرمن که جزو مدعیان قهرمانی این فصل محسوب می‌شوند در یک گروه، مطمئنا جذابیت‌های زیادی خواهد داشت. بایرن در اولین بازی به مصاف اندرلخت می‌رود و پاری‌سن‌ ژرمن هم در خانه سلتیک بازی دارد. مسلما مونیخی‌ها و پاریسی‌ها می‌دانند که برای صدرنشینی باید از بازی‌های‌ این‌چنینی امتیازات کامل را بگیرند.
 گروه C
 به‌جز قره‌باغ که حضور در این مرحله هم برای آن‌ها دستاورد بزرگی محسوب می‌شود، 3 تیم دیگر برای صعود به مرحله بعد رقابت خواهند کرد. چلسی که فصل گذشته در رقابت‌های‌ اروپایی حضور نداشت، این فصل به عنوان قهرمان انگلیس پای به لیگ قهرمانان گذاشته و این موضوع، کار این تیم در رقابت‌های‌ داخلی را هم دشوارتر می‌کند. آبی‌های لندن در اولین بازی میزبان قره‌باغ هستند و می‌توان از حالا 3 امتیاز را به حساب شاگردان کونته واریز کرد. در دیگر بازی این گروه رم میزبان اتلتیکو خواهد بود.
 گروه D
مطمئنا گروه D یکی از جذاب‌ترین گروه‌های رقابت‌های‌ این فصل چمپیونزلیگ است؛ گروهی که در آن 2 تیم مدعی با 2 تیم همیشه مشکل‌ساز برای تیم‌های بزرگ، در آن حضور دارند. امشب از این گروه بارسلونا در نوکمپ پذیرای یوونتوس است. یوونتوس و بارسلونا در چند فصل گذشته تقابل‌های جذابی در لیگ قهرمانان داشتند. ‌بعد از فینال برلین در سال 2015 که با پیروزی 3- یک بارسا به پایان رسید، 2 تیم فصل گذشته در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل هم قرار گرفتند و این بار یوونتوس بود که به لطف برتری 3- صفر در دیدار رفت، راهی نیمه نهایی شد. حالا 2 تیم در یک گروه قرار گرفته‌اند و تقابل دوباره آن‌ها، بی‌تردید جذاب خواهد بود. ‌یوونتوسی‌ها که در چند فصل اخیر همه جام‌های داخلی ایتالیا را از آن خود کردند، هدف اولشان برای فصل جدید را فتح چمپیونزلیگ گذاشته‌اند. در مقابل بارسلونا هم برای پشت سر گذاشتن بحران‌های اخیر، نیاز به فتح جام‌های تازه دارد و چه جامی جذاب‌تر از چمپیونزلیگ. در دیگر بازی این گروه المپیاکوس میزبان اسپورتینگ لیسبون است.

منبع: دانشجو
ی/600
کد مطلب: 63533
 


 
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
۸ شوّال ۱۴۳۹
22 June 2018