Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
در حال تجربه یک بی‌عدالتی سیستماتیک و نژادی در آمریکا هستیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
معاون بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از وجود یک بی‌عدالتی سیستماتیک و نژادی در کشورش انتقاد کرد.
در حال تجربه یک بی‌عدالتی سیستماتیک و نژادی در آمریکا هستیم
به گزارش تابش کوثر، کاملا هریس که به تازگی از سوی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون وی انتخاب شده است در سخنرانی با حمله به دونالد ترامپ وی را برای پست رئیس‌جمهوری نالایق خواند و گفت: آمریکا به رهبری نیاز دارد و این در حالی است که ما رئیس‌جمهوری داریم که بیشتر به فکر خودش است تا به فکر مردمی که او را انتخاب کرده‌اند.

دادستان کل پیشین کالیفرنیا اضافه کرد: ما در حال تجربه یک بی‌عدالتی سیستماتیک و نژادی هستیم که ائتلاف جدیدی از وجدان‌ها را به خیابان‌ها آورده است.

آمریکا هفته‌ها است که درگیر اعتراضات گسترده مردمی به بی عدالتی و نژادپرستی سیستماتیک است.

اعتراضات آغازشده در آمریکا از بیش از دو ماه قبل در واکنش به قتل نژادپرستانه «جرج فلوید» هنوز ادامه دارند و سیاست‌های سرکوبگرانه «دونالد ترامپ» برای متوقف کردن آن تا به حال نتیجه‌ای در بر نداشته است و پورتلند شهری در ایالت اورگون آمریکا یکی از کانون‌های اعترضات و درگیری‌ها در آمریکا بوده است.

از زمان آغاز تظاهرات‌ها در آمریکا پلیس به خشونت‌هایی بی‌اندازه برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش‌های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده کرده است.

بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک‌های خشن و بی‌رحم که در اکثر موارد در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و بدون تحریک قبلی انجام شده‌اند یکی از عوامل تشدید اعتراض‌ها و دامن زدن به خشونت‌های بیشتر بوده است.

نهادهای رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارشی جامع و منسجم از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته‌شده و زخمی‌شده در این تظاهرات‌ها ارائه نکرده‌اند.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 109688
 


 
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
۴ صفر ۱۴۴۲
21 September 2020