Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
رژیم صهیونیستی؛ بهره‌بردار اصلی بحران میانمار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بهره بردار اصلی بحران میانمار است، از سکوت و مماشات سازمان ملل در قبال این بحران انتقاد کرد.
به گزارش تابش کوثر، کمال دهقانی فیروزآبادی  با اشاره به تداوم فجایع انسانی در میانمار و کشتار مسلمانان این کشور اظهار داشت: در حال حاضر فوری ترین و مهمترین اقدامی که باید صورت بگیرد، این است که از سوی جامعه جهانی جلوی نسل کشی و آوارگی مردم این کشور گرفته شود.

وی افزود: وقتی جامعه جهانی و سازمان ملل متحد به ویژه شورای امنیت در مقابل این حوادث مماشات می کنند، این فضا فراهم می شود که هر کشوری کوچکترین اختلافاتی را با ایجاد بحران و به زور حل کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در حوادث میانمار پای امنیت و جان چندصد هزار نفر مسلمان در میان است و مجامع جهانی باید از یک طرف برای امدادرسانی فوری به مردم این کشور اقدام کنند و از طرف دیگر به دولت این کشور فشار بیاورند تا از ادامه کشتار و آوارگی مسلمانان دست بردارد.

دهقانی فیروزآبادی درباره دست های پشت پرده در بحران میانمار گفت: معمولا وقتی که در جایی از جهان مخصوصا در جهان اسلام بحرانی پیش می آید، بهره بردار اصلی از این بحران ها رژیم صهیونیستی است؛ چرا که همه نگاه ها از سمت و سوی اشغالگر اصلی به سمت منطقه فرعی بحران کشیده می شود و وضعیت میانمار هم همین گونه است.

وی با تاکید بر تلاش کشورهای اسلامی برای کمک فوری به مسلمانان میانمار، خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز در اولین فرصت بررسی بحران میانمار را در دستور کار قرار می دهد.

منبع: مهر
ی/600
کد مطلب: 63416
 


 
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۶ شوّال ۱۴۳۹
20 June 2018