Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
نیمی از ساکنان فلسطین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۱
منابع خبری روز شنبه گزارش دادند، در یک نظرسنجی جدید که در سرزمین‌های اشغالی انجام شده، ۵۴ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی خواستار استعفای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هستند.
نیمی از ساکنان فلسطین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو
به گزارش تابش کوثر، این نظر سنجی جدید که در روزنامه عبری زبان «معاریو» منتشره شده، نشان می دهد که تنها ۳۵ درصد مردم در سرزمین های اشغالی خواستار باقی ماندن نتانیاهو در قدرت هستند و ۱۰ درصد هم نظری در این خصوص ندارند.

بر اساس این گزارش، ۲۸ درصد رای‌دهندگان حزب «لیکود» به ریاست نتانیاهو، که در انتخابات گذشته شرکت کردند و ۵۷ درصد رای‌دهندگان راستگرا خواستار کناره‌گیری نتانیاهو از صحنه سیاست هستند.

در همین رابطه رادیو «۱۰۳ FM» رژیم صهیونیستی با انتشار یک نظرسنجی گزارش داد، ۶۷ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی، عملکرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با شیوع کرونا را بد یا خیلی بد عنوان کردند.

کابینه نتانیاهو به خاطر سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادات شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، بطوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان داراست و با وجود گذشت حدود ۱۰ روز از قرنطینه کامل، تاکنون تلاش‌ برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های مختلف فساد وی همچنین سبب شده که محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، به شدت کاهش یابد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 111360
 


 
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۲
27 October 2020