Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هشدار ظریف به سامسونگ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده که اگر شرکت سامسونگ به دلیل تصمیم غیراخلاقی و غیرورزشی اش در قبال ورزشکاران ایرانی، عذرخواهی نکند دیگر از گوشی همراه این شرکت استفاده نخواهد کرد.
به گزارش تابش کوثر؛ یک منبع آگاه عنوان کرد که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در محفلی اعلام کرده که اگر تا عصر امروز (پنج شنبه) شرکت سامسونگ عذرخواهی نکند و از این تصمیمی که مبنی بر تحریم شرکت کنندگان ایرانی در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ گرفته عدول نکند، وی دیگر از گوشی سامسونگ استفاده نخواهد کرد.
هم اکنون گوشی همراه ظریف، سامسونگ است.
مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ قرار است به تمامی شرکت‌کنندگان در این بازی‌ها به صورت رایگان گوشی سامسونگ نوت ۸ هدیه دهد این در حالی است که اعلام شده این هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی تعلیق نخواهد گرفت.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز اعلام کرد که در پی اقدام غیر اخلاقی و غیر ورزشی سامسونگ سفیر کره جنوبی شب گذشته به وزارت امور خارجه احضارو به وی اعلام شده که اگر سامسونگ عذرخواهی نکند شدیدا در روابط تجاری شرکت با ایران تاثیرگذار خواهد بود.

قاسمی افزود: در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رفتار غیر اخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازیهای المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین ، نژاد و سیاست قرار داده ، به وی اعلام شد. در این دیدار خاطر نشان شد در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام نکند، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.
منبع:ایرنا
ر/111
کد مطلب: 74586
 


 
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
۱۱ جمادى الثانی ۱۴۴۰
16 February 2019