Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
بزرگترین پایانه مرزی خاورمیانه آماده پذیرایی از 400 هزار زائر اربعین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۳
فرماندار قصرشیرین گفت: مرز خسروی از نظر زیرساخت تکمیل شده و پیش بینی می شود در ایام اربعین بیش از 400 هزار نفر از این مرز عازم کشور عراق شوند.
به گزارش تابش کوثر ، فرامرز اکبری در حاشیه بازدید فرمانده ناجا از پاسگاه مرزی خسروی عنوان کرد: مرز "خسروی" از دیرباز مرز رسمی میان ایران و عراق بوده، اما طی چند سال گذشته به دلیل انجام عملیات‌های تروریستی در آن سوی مرزها، این مرز بر روی زوار عتبات عالیات بسته شد.

وی با بیان اینکه خبر بازسازی مرز خسروی مردم منطقه را خوشحال کرده است، افزود: بر اساس تصویب شورای عالی امنیت ملی این مرز امسال میزبان زوار اربعین خواهد بود.

فرماندار قصرشیرین مرز خسروی را بزرگترین پایانه مرزی خاورمیانه عنوان کرد و گفت: خسروی تا بغداد 170 کیلومتر فاصله دارد و نزدیکترین نقطه کشور به کربلا و بغداد محسوب می‌شود، فاصله مرز خسروی تا مرکز استان کرمانشاه نیز 200 کیلومتر است که جاده‌ای امن و مطمئن این ارتباط را برقرار می‌کند.

اکبری با بیان اینکه مرز خسروی از نظر زیرساخت تکمیل شده است، افزود: پیش بینی می‌شود در ایام اربعین بیش از 400 هزار نفر از این مرز عازم کشور عراق شوند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان قصرشیرین پارکینگ‌های مناسبی با ظرفیت 50 هزار دستگاه برای خودروهای شخصی فراهم شده و زائران، مسیر قصرشیرین تا مرز خسروی را با وسایل حمل و نقل عمومی جابجا می‌شوند.

این مقام مسئول گفت: ارتش در نزدیکی مرز خسروی پارکینگی برای توقف اتوبوس‌ها ایجاد کرده است، همچنین تاکنون هشت استان به منظور ایجاد موکب‌های خدمات دهی به زائران در طول مرز خسروی اعلام آمادگی کرده‌اند.

اکبری ادامه داد: بر اساس تصویت کمیته تغذیه ستاد اربعین استان، پیش بینی می‌شود در هر وعده بیش از 100 هزار نفر اطعام شوند، مدارس منطقه نیز به منظور اسکان زوار در این ایام تعطیل خواهند شد.

وی در پایان تأکید کرد: شرایط امنیتی مطلوبی در مرزهای غربی کشور برقرار است و هنگ های مرزی بی وقفه طول مرز را رصد می‌کنند.

منبع:ایسنا
ک/555
کد مطلب: 59015
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018