Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
حضرت آیت الله گرامی در گفتگو با تابش کوثر مطرح کرد:
موقعیت جهانی هاشمی برای نظام آبرو بود/در برخورد ها پر حوصله و با متانت عمل می کرد/ مکرر زیر شکنجه بیهوش شده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶
حضرت آیت الله گرامی از مبارزین بارز همراه امام خمینی (ره) در سرنگونی رژیم شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار تابش کوثر با تسلیت درگذشت ایت الله هاشمی رفسنجانی به محضر امام زمان ارواحنا فداه ، رهبر معظم انقلاب و  آحاد ملت  ، گفت : سابقه آشنایی ما با آقای هاشمی رفسنجانی به اوایل حضور ایشان در حوزه علمیه قم در سال 31 بر می گردد که  در سال های بعد هم که در درس مرحوم امام خمینی شرکت می کردیم ارتباطمان بیشتر شد.

ایشان افزودند : در ایامی که مرحوم امام در مسجد اعظم تازه شروع به تدریس کردند به دستور شاه طلبه ها را برای سربازی می بردند که آقای هاشمی هم برای سربازی گرفتند و بردند .
در آن زمان آقای هاشمی  برای امام نامه نوشتند که مبادا غصه ما را بخورید ، اینجا جایمان خوب است و خدمت می کنیم.


 این مدرس درس خارج فقه حوزه ، با بیان اینکه در سال 51 من و آقایان یزدی ، آذری ، جنتی و  املشی  به خاطر اقدام برای جلوگیری از اعدام حنیف نژاد و گروه های اولیه مجاهدین خلق یک ماه در زندان بودیم ، اظهار کرد : آقای هاشمی به صورت تصادفی من در تهران دیدند و گفتند "ما زندانی به این پر سر و صدایی و  با برکتی ندیدم" زیرا خیلی این اقدام صدا کرد و در برنامه نهضت روحانیت که در رادیو بغداد پخش می شد ، عنوان گردید که برای جلوگیری از اعدام این افراد ، این آقایان را دستگیر کردند که امام خمینی به این مناسبت بیانیه ای دادند و شنیده شد  در بعضی از اعلامیه های مبارزین ، اعلام شده بود که اگر این آقایان تا یک ماه دیگر آزاد نشوند ما اقدام عملی می کنیم .

حضرت آیت الله گرامی  با بیان اینکه در چهارمین سال زندان مفصلمان در سال 52 با آقایان  هاشمی ، منتظری، طالقانی ،  لاهوتی و چند نفر دیگر هم سلول بودیم ، گفت : ایشان در برخورد ها پر حوصله و با صبر و متانت مشغول به کار بود که بخشی از تفسیر راهنما
هم در زندان نوشتند. به خوبی یادم هست که طلبه ای پشت سر دیگری تبلیغات سوء می کرد که اقای هاشمی به آن طلبه تذکر داده بود که تو مگر به قیامت اعتقادی نداری که این حرف ها را می زنی

ایشان در ادامه افزودند : در سال 45 به خاطر ترجمه کتاب سرگذشت فلسطین که  اكرم‌ زعيتر نوشته بود خیلی شکنجه شد. در آن زمان این کتاب در ایران خیلی جلب توجه کرد و ما شنیدیم که مکرر زیر شکنجه بیهوش شده است .

آیت الله گرامی در پایان گفت : موقعیت جهانی ایشان برای نظام آبرو بود که در منطقه حساسیت ها را کم می کرد و در مدیریت سیاست داخلی و خارجی نیز بسیار چشمگیر بود. بر طبق روایت مردم در دو حالت می میرند ، بعضی وقتی می میرند ، دیگران از دست اینها راحت می شوند و بعضی دیگر  وقتی می میرند ، خودشان راحت می شوند که الحمد لله آقای هاشمی از آنهایی بود که خودش راحت شد . ان شاء الله خداوند طوری مقدر کند که ما از انهایی نباشیم که مردم از شرمان راحت شوند و در مسیر رضای مولایمان امام زمان ارواحنا له الفداء باشیم .
کد مطلب: 41915
 


 
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۴ شوّال ۱۴۴۰
17 June 2019