Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ظریف: تحریم جدید بانک مرکزی جنایت جنگی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
وزیر امور خارجه، با اشاره به اقدامات آمریکا در حوزه تروریسم اقتصادی، گفت: تحریم جدید بانک مرکزی به معنای تحریم غذایی و دارویی ایران است و جنایت جنگی به حساب می‌آید.
ظریف: تحریم جدید بانک مرکزی جنایت جنگی است
به گزارش تابش کوثر، محمد جواد ظریف در کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم که صبح امروز در دانشگاه الزهرا برگزار شد، گفت: وقتی بانک مرکزی از لیست SDN به SDGT تغییر می کند تنها تفاوتی که این اختلاف تعبیر ایجاد می کند این است که در خرید اقلامی مثل دارو و غذا مشکل ایجاد می شود و این اقدام یک جنایت جنگی است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه، آمریکا جنگ اقتصادی را بر نقص قوانین بین المللی استوار کرده است، گفت: اقدامات اخیر امریکا علیه ایران حائز شرایط اعمال تحریم نیست بلکه حائز شرایط برای تروریسم اقتصادی و جنایت جنگی است.

وی با بیان اینکه، با اجرای برجام و لغو تحریمهای اقتصادی به سمت افزایش قدرت اقتصادی طی 2.5 سال حرکت کرده بودیم، تاکید کرد، اما این روند با روی کار آمدن دولت ترامپ و با نقص عهد این دولت دچار آسیب جدی شد و فعالیتهای تجاری کشور با مشکلات عدیده رو به رو شده است.

به گفته ظریف برای مواجهه با سیاست حداکثر فشار اقتصادی راهبرد کشور مقاومت حداکثری باتاکید بر توانمندی داخلی است.

ظریف کفت: حوزه تجارت خارجی و مبادلات پولی و بانکی از حوزه هایی است که آمریکا با چیرگی خود بر نظام مالی بین المللی از توان بالایی برای رصد معاملات ایران و تحریم کشورهای طرف معامله برخوردار است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 101992
 


 
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۰ شوّال ۱۴۴۱
2 June 2020