Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
حمایت آیت الله سیستانی از شیخ قاسم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان عراق بر حمایت کامل خود از شیخ عیسی احمد قاسم روحانی بحرینی تاکید کرد.
حمایت آیت الله سیستانی  از شیخ قاسم
به گزارش تابش کوثر ، شبکه المنار، آیت الله سید علی سیستانی در تماس تلفنی با شیخ عیسی احمد قاسم، روحانی برجسته شیعی بحرین با اشاره به لغو تابعیت وی از سوی رژیم آل خلیفه افزود وی نهایت تلاش خود را برای  حل این موضوع و دفاع  از وی به کار خواهد بست.

آیت الله سیستانی ضمن تقدیر از تلاش‌های مسالمت آمیز شیخ عیسی احمد قاسم در دفاع از حقوق مردم بحرین گفت: «جایگاه شما در قلب‌هاست و لغو تابعیت بحرینی به شما ضرری وارد نمی کند.»

وزارت کشور بحرین در ادامه سرکوب مخالفان، تابعیت روحانی برجسته شیعی این کشور را لغو کرده است.

روزنامه الوسط بحرین روز دوشنبه به نقل از وزارت کشور گزارش داد، تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم مرجع برجسته شیعی در پی اعتراضات به رژیم حاکم لغو شده است.

وزارت کشور بحرین مدعی شده است که شیخ عیسی قاسم از جایگاه خود برای «خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت و اختلافات فرقه‌ای» استفاده کرده است؛ ادعاهایی که از طرف این روحانی برجسته بی اساس خوانده شده است.

اقدام رژیم آل خلیفه در لغو تابعیت این روحانی برجسته با اعتراضات گسترده داخلی و انتقادات بین‌المللی روبرو شده است.

جنبش مقاومت حزب‌اللهِ لبنان، انجمن حقوق بشر بحرین و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر از دیگر سازمان‌های بین‌المللیِ معترض به این حکم هستند.

 همچنین وزارت خارجۀ ایران با انتشار بیانیه‌ای این حکم را محکوم کرد و سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این باره هشدار داد.

مردم بحرین نیز در واکنش به اقدام اخیر رژیم منامه در لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم، روحانی برجستۀ شیعی، با برپایی تظاهرات گسترده به رژیم آل‌خلیفه در این باره هشدار دادند.

تظاهرات سراسری در بحرین در حمایت از شیخ عیسی قاسم، روحانیِ برجستۀ شیعی (2 تیر 1395- عکس از ستره)

بحرین از بهمن سال 1389 صحنه برگزاری اعتراضات خیابانی مردم است که خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی هستند.

ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها تن کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است.

منبع «پرس تی وی فارسی»

کد مطلب: 33149
 


 
پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۰ شعبان ۱۴۴۰
25 April 2019