Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی ابعاد سیل در کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
وزیر نیرو گفت: با عبور از این شرایط در فضایی کارشناسانه به تمام مسائل وقوع این اتفاقات رسیدگی خواهیم کرد، ریاست جمهوری نیز بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب متشکل از اساتید دانشگاه و دانشمندان کشور تاکید کرده است.
تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی ابعاد سیل در کشور
به گزارش  تابش کوثر، رضا اردکانیان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به هدف سدسازی، عنوان کرد: سد سازی در شرایط عادی برای تامین آب شرب و کشاورزی است اما در برخی مناطق سد فقط برای کنترل سیلاب احداث می‌شود.

وی عنوان کرد: احتمال دارد در چند روز شاهد وقوع سیلاب در خوزستان باشیم و علت وقوع این اتفاق به چند سال گذشته بازمی‌گردد و بررسی و تحلیل نیازمند یک فرآیند زمان‌بر است.

وزیر نیرو گفت: با عبور از این شرایط در فضایی کارشناسانه به تمام مسائل وقوع این اتفاقات رسیدگی خواهیم کرد، ریاست جمهوری نیز بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب متشکل از اساتید دانشگاه و دانشمندان کشور تاکید کرده است، این مسئله از ابعاد مختلف چون مدیریت آب، ساختارها و تجهیزات، هواشناسی و... بررسی می‌شود و نتایج آن به نقشه راهی برای به حداقل رساندن خسارات تبدیل خواهد شد.

اردکانیان عنوان کرد: باید از سیل درس و تجربه بگیریم، ما باید مانند خیلی از جاهای جهان از موضوعی چون پیش‌بینی سیل بهره بیشتری ببریم تا بتوانیم بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم و در ابتدای سال آبی نوع آن مشخص شود.

وی افزود: در مدیریت مخزن سد اگر پیش‌بینی‌ها دقیق نباشد، تصمیم درستی اتخاذ نمی‌شود، این عدم پیش‌بینی صحیح خسارت‌هایی را به بار خواهد آورد.

وزیر نیرو گفت: مسائل هواشناسی باید در زمان و فضای مناسب و کارشناسانه مورد بررسی قرار گیرد و اگر این زمینه به ادوات یا تجهیزات و آموزش نیرو نیازمند است، باید آنها را فراهم کرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 95097
 


 
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸
۱۴ ذی‌القعده ۱۴۴۰
17 July 2019