Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
طرح جالب فیفا برای جایگزینی جام کنفدراسیون ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
فیفا طرح جالبی را برای جایگزینی جام کنفدراسیون ها در سر دارد.
به گزارش تابش کوثر، فیفا قصد دارد در سال 2021، رقابت جدیدی را با عنوان "جام جهانی باشگاه ها" جایگزین رقابت قدیمی "جام کنفدراسیون ها" کند. این رقابت در چین و با شرکت 24 باشگاه برگزار خواهد شد.

سایت های Mundo deportivo و Gazzetta dello Sport ادعا کرده اند که این رقابت جدید هر چهار سال یک بار در نیمه دوم ماه ژوئن به جای جام کنفدراسیون های سابق برگزار خواهد شد. 'جام جهانی باشگاه ها' به عنوان نسخه باشگاهیِ جام جهانی عرضه خواهد شد و تیم های حاضر در این رقابتِ جدید از مسابقات درون کنفدراسیون های خودشان راهی این رقابت خواهند شد.

24 تیم حاضر در جام جهانی باشگاه ها در هشت گروه سه تیمه تقسیم خواهند شد و تیم اول هر گروه به مرحله حذفی راه خواهد یافت. 12 تیم از قاره اروپا، پنج تیم از آمریکای جنوبی، دو تیم از قاره آفریقا، دو تیم از قاره آسیا و دو تیم از آمریکای شمالی خواهند بود. همچنین فیفا در پی یافتن راه حلی برای حضور یک نماینده از قاره اقیانوسیه در این رقابت هاست. راه حلی که بیشتر از همه شانس دارد، برگزاری یک دیدار پلی آف بین نماینده این قاره با نماینده ای از کنفدراسیونی دیگر است.

از 12 تیم اروپایی حاضر از اروپا در جام جهانی باشگاه ها، چهار قهرمان اخیر لیگ قهرمانان اروپا به همراه چهار فینالیست اخیر خواهند بود و چهار تیم دیگر، تیم هایی خواهند بود که بهترین ضریب یوفا را در اختیار خواهند داشت (درباره کیفیت این ضریب توضیح بیشتری داده نشده است).

با این وجود، هنوز باید دید که آیا این رقابت جدید تاثیری روی رقابت 'جام باشگاه های جهان' خواهد داشت یا خیر، رقابتی که هم اکنون هر ساله از سوی فیفا برگزار می شود و بهترین باشگاه های هر قاره و همینطور تیمی از کشور میزبان رقابت ها در آن به رقابت می پردازند.

منبع: طرفداری
ی/600
کد مطلب: 62732
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018