Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تداوم تنش مرزی بین پاکستان و هند با 5 کشته
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵
ادامه درگیری مرزی بین پاکستان و هند با تبادل آتش بین نیروهای مرزی دو کشور بار دیگر آغاز شد که بیش از 5 کشته بر جای گذاشته است.
به گزارش تابش کوثر؛ادامه درگیری مرزی بین پاکستان و هند با تبادل آتش بین نیروهای مرزی دو کشور بار دیگر آغاز شد که بیش از 5 کشته بر جای گذاشته است.

امروز شنبه نیروهای مرزی پاکستان با توپ مرز هند را هدف قرار دادند که بر اثر آن دست کم 5 سرباز هندی کشته شدند.

این در حالی است که نیروهای مرزی هند مناطق مختلف مرز پاکستان از جمله روستای سیریان را هدف قرار دادند که بر اثر آن 6 نفر از روستائیان زخمی شدند.

از زمان آغاز مجدد درگیری مرزی بین پاکستان و هند که با ساقط شدن جنگنده‌های هندی به اوج خود رسید بیش از 4 مرزبان پاکستانی و 7 سرباز هندی جان خود را از دست داده‌اند.

چندی پیش جنگنده‌های ارتش هند با نقض حریم هوایی پاکستان مدعی شدند که شبه‌نظامیان جیش محمد را که علیه نظامیان هندی در کشمیر وارد عمل می‌شوند هدف قرار داده‌اند.

پاکستان را رد این ادعا 2 جنگنده هندی را هدف قرار داد و یکی از خلبانان این جنگنده‌ها را زنده دستگیر و بعد از مدتی آزاد کرد.

بیشتر کارشناسان بر این باورند که دولت هند بعد از ناکامی در عرصه سیاسی سعی دارد این شکست را با جنگ علیه پاکستان جبران و در انتخابات آینده به پیروزی برسد.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 95222
 


 
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸
۱۶ ذی‌القعده ۱۴۴۰
19 July 2019