Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اعتراض آیت الله العظمی گرامی به هزینه بالای کفن و دفن در ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۳۶
به گزارش رسانه الکترونیکی تابش کوثر حضرت آیت الله گرامی به قیمت بالای قبر و کفن و دفن در ایران اعتراض کرد و از مسئولان خواست برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.
این استاد سطوح عالی حوزه علمیه در گفت وگو با شفقنا با بیان مشکلاتی که مردم در هنگام دفن میت با آن روبرو هستند خواستار نظارت دولت بر قیمت قبرها شد.
آیت الله گرامی با مقایسه قیمت قبر در ایران و سایر کشورهای جهان گفت: تا آنجا که بنده مطلع هستم هیچ کشوری به جز ایران از مرده عوارض نمی گیرند و هیچ کجا اینقدر قیمت قبر بالا نیست. نمی دانم چرا تعزیرات روی این مبحث کار نمی کند در حالی که مردم واقعا مشکل دارند.
وی افزود: قیمت زمین برای مرده ها از قیمت زمین برای زنده ها بیشتر است و در فاصله ای که میت فوت می کنند بازماندگان می مانند که چه کنند و یک شبه همه زندگی آنها به خاک ریخته می شود.
وی با اشاره به انتقال قبرستانها به مکانهای دور از محدوده شهری ادامه داد: الان اصرار دارند که قبرستان از محیط شهرها دور باشد.با این شرایط روزی که مرده را دفن می کنند چند ماشین دنبال آن می رود و بعد از آن حتی دیگر برای فاتحه هم نمی روند، در حالی که دیدن قبرستان برای تکامل روحی و حرکتهای نفسانی مناسب است.
کد مطلب: 7371
 


 
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸
۱۷ ذی‌القعده ۱۴۴۰
20 July 2019