Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ظریف:برای تبادل زندانیان کاملا آمادگی داریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
وزیر خارجه ایران که برای شرکت در نشست وزرای خارجه «قلب آسیا» در استانبول حضور دارد، در یک پیام توئیتری از آمادگی کامل ایران برای تبادل زندانیان با آمریکا تاکید کرده است.
به گزارش تابش کوثر؛«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران با اشاره به آزادی «مسعود سلیمانی» استاد و پژوهشگر ایرانی از زندان در آمریکا بر آمادگی تهران برای مبادله زندانیان دو طرف تاکید کرد و گفت: «اکنون توپ در زمین آمریکا است».

وزیر خارجه ایران که بعد از شرکت در نشست وزرای خارجه «قلب آسیا» در استانبول و انجام برخی دیدارهای دوجانبه در حاشیه این نشست، در یک پیام توئیتری به آزادی دکتر «مسعود سلیمانی» پژوهشگر ایرانی از آمریکا و همچنین آزادی «ژیو وانگ» تبعه آمریکایی زندانی در ایران اشاره کرد و از آمادگی ایران برای یک مبادله جامع در زمینه آزادی زندانیان خبر داد.

محمد جواد ظریف نوشت: «بعد از اینکه این هفته گروگانمان را (به خانه) برگرداندیم، برای تبادل جامع زندانیان آمادگی کاملی داریم. توپ در زمین ایالات متحده است».

وزیر خارجه ایران درباره نشست قلب آسیا در استانبول هم اظهارنظر کوتاهی کرد.

ظریف ضمن استفاده از هشتگ «اولویت اول با همسایگان» در پیام توئیتری خود، از اتحاد کشورهای همسایه و رایزنی‌ها در نشست استانبول با موضوع «صلح و توسعه افغانستان» خبر داد.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 103683
 


 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
۲۵ ذی‌الحجه ۱۴۴۱
15 August 2020