Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
نجفی: معتقدیم توسعه شهر تهران متکی به استارت آپ هاست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
شهردار تهران گفت: معتقدیم توسعه اصولی شهر تهران و کاهش مشکلات این کلانشهر متکی به استارت آپ ها و صاحبان اندیشه های جوان و فعال آن هاست.
به گزارش تابش کوثر؛ محمدعلی نجفی شهردار تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شهر هوشمند گفت: نگاه ما نسبت به استارت آپ ها هم مثبت است و هم حمایتی و آن ها را مقدمه لازم برای تحقق شهر هوشمند می دانیم.

وی تاکید کرد: هر چقدر هم بتوانیم به حضور و رشد استارت آپ ها کمک می کنیم زیرا معتقدیم توسعه شهر تهران باید متکی به این استارت آپ ها باشد.

شهردار تهران با اشاره به نیازهای کلانشهر تهران گفت: ضروری است از همه استارت آپ ها بویژه آن هایی که در زمینه زیست محیطی، ترافیک و آن ها که می توانند در دیگر چالش های شهر تهران ورود کنند حمایت شود.

نجفی تاکید کرد: حیات بشری از صدر تاریخ تا امروز همواره در حال تغییر و تحول است و انسان همیشه خودش را با این تغییرات هماهنگ کرده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر این تحولات آن قدر وسیع و سریع بوده که زندگی انسان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است افزود: هیچ گاه تغییرات با این شتاب نبوده است و ما اگر قرار باشد همان نگاه سنتی را داشته باشیم مطمئنا با چالش های مدرن نمی توانیم مقابله کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه امروزه شهر هوشمند به عنوان راه حلی طلای برای برون رفت از مشکلات و چالش های مدیریت شهری مطرح است گفت: البته این مهم باید به صورت بومی و متناسب با اکوسیستم منطقه ای ایجاد شود و یکی از نیازهای آن استارت آپ های بومی است.

نجفی در خاتمه و در پاسخ به سوالی مبنی براینکه بزرگترین جشنواره استخدامی کشور ۲۴ و ۲۵اسفندماه با جذب ۲۰هزار نفر در الوپیک برگزار می شود، گفت: شهر هوشمند می‌تواند پیامدهای طلایی برای شهروندان، نظام شهری، نظام حکومتی در یک کشور داشته باشد و تلاش ما حرکت در این مسیر است. استارت آپ ها ظرفیت های بالایی دارند که نمی توان به راحتی از کنار آن ها گذشت.
منبع:مهر
ر/111
کد مطلب: 76312
 


 
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
۱۳ رجب ۱۴۴۰
20 March 2019