Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آیت الله صدیقی:
آمریکا با شهادت سلیمانی به‌دنبال کشاندن ایران به میز مذاکره است/ تا انتقام نگیریم از پای نمی‌نشینیم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
آیت الله صدیقی گفت: آمریکا در جریان مذاکره و برجام در نهایت سلیمانی را از ما گرفت تا بتواند ما را پای میز مذاکره برگرداند اما باید بداند حال در این جنگ که سرداری از ما گرفته شد، ما عقب نشینی نخواهیم کرد تا انتقام نگیریم .
به گزارش تابش کوثر؛آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران اظهارداشت: شهادت هنر مردان خدا، ذوب شدن در حیات لایتناهی، تولید زندگی، سد راه کفر، الحاد، فساد، ددمنشی و جنایت، بیمه‌گر کانون‌های عبادت، تمدن، فرهنگ و امنیت ساز است.

وی با بیان اینکه کشور ما اقتدار، عزت، پیشرفت، موقعیت، نفوذ منطقه‌ای و عظمت کنونی‌اش را از سفره شهدا به دست آورده است، ادامه داد: پرچم ولایت شهید ساز است اما شهادت هم این پرچم را سرافراز نگه می‌دارد و حافظان آن است. شهدا مقام بالایی دارند و خداوند آدرس این مقام را به رهروان این راه می دهد و آنان با خون خود راه رسیدن به آن را ترسیم می کنند.

صدیقی با اشاره به اینکه خداوند در آیه ای از قرآن می فرماید در گفتمان خود حواستان باشد که به شهید تهمت نزنید و خلاف نگویید که مرده است تصریح کرد: خداوند دستور می‌دهد که شهید را مرده ندانید و فضای جامعه را نسبت به شهید پاکیزه نگه دارید زیرا آنان دین را بازنویسی کردند و ارزش‌های اخلاقی را تابلو قرار دادند بنابراین نباید درباره آنان، فکر بدی کرد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: هر کس بگوید شهید از دست رفته است، خبر ندارد که خود را از دست داده است زیرا شهید خود را باز یافته و به اصل خود بازگشته است که داریم انالله و انا الیه راجعون یعنی اصل ما از خداست و به سمت او باز می گردیم.

وی گفت: تمام گروه‌های مقاومت اعم از بسیج، حزب الله، حشدالشعبی، فاطمیون، حیدریون، نجباء و ... زاده و تولید شده شهادت هستند و اینکه دشمن گروه‌های تروریستی را در عراق و سوریه ایجاد می‌کنند تا بتوانند به حساب ایران برسد نشان دهنده خباثت آمریکا است اما حاج قاسم سلیمانی با صولت، قدرت، حماسه و شجاعت خود، شاخ آمریکا را شکست و قدرت های اتمی را در منطقه باطل کرد، افسانه نفوذ آنها را در منطقه به پوچی رساند و توانست کشورهای منطقه را متحد کند و جبهه مقاومت را مانند زنجیره‌ای به هم پیوند دهد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: زمانی که آمریکا عاجز و طرح هایش یکی پس از دیگری باطل شد، قدرت افسانه‌ای و ابهتش در منطقه فروریخت به حدی که مزدورانش متوجه شدند از آمریکا کاری در این منطقه بر نمی آید و مجبور شد با یک عکس العمل شهادت این امیر و سردار را رقم زند.

وی با بیان اینکه در گذشته دشمن با شهادت امام غنیه تصور کرد ستون مقاومت را از بین برده است افزود: امروز هم با شهادت ستون، پایگاه، مغز متفکر مقاومت، عارف دل شده، بیقرار شهادت، در به در وصال شهدا و سیدالشهدا تصور می‌کند ملت ایران تن به مذاکره می دهد و از موضع خود کوتاه می‌آید در حالی که باید بدانند مکتب شهید سلیمانی شکست آمریکا و سرافراز کردن مقاومت بود و این راه ادامه خواهد داشت.

صدیقی اضافه کرد: دشمن شهید بهشتی فیلسوف، عارف، متفکر و مدیر کارآمد را از ما گرفت یا با به شهادت رساندن رئیس جمهور و نخست وزیر تلاش کرد ما را تسلیم کند تا از مقابله با آمریکا کوتاه بیاییم امام خمینی (ره) با اتصال و توکلی که به خداوند داشت ذره‌ای عقب ننشست و این بچه‌ها را تربیت کرد که امروز مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خود فرمودند شهید سلیمانی تربیت شده مکتب امام خمینی (ره) بود امام هیچگاه در برابر هیچ طوفانی نلرزید و در برابر حمله میگ‌ها به کشور، شهادت بهشتی، رجایی، باهنر و ... فرمودند آمریکا در چه فکری است ایران پر از بهشتی است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دشمن در این جنگ شکست خورده است نه یک بار بلکه ده بار از جبهه مقاومت و سلیمانی شکست خورد البته باید بدانیم جنگ تمام نشده است و امروز جنگ نظامی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین جنگ با بقایای داعش همچنان ادامه دارد و تا زمانی که یمن پیروز نشود و بحرین آزاد نشود، جنگ برای ما ادامه دارد.

صدیقی تصریح کرد: هر کس نزد خداوند عزیزتر باشد قاتلش شقی‌ترین افراد خواهد بود لذا حاج قاسم سلیمانی توسط داعش به شهادت نرسید بلکه خود آمریکا برای شهادت او اقدام کرد. آمریکایی‌ها خیال می کنند بدون او این جبهه کمرنگ می‌شود و رزمنده های ما احساس ضعف می کنند اما این چنین نخواهد بود زیرا شهید هرچه عزیز‌تر باشد، خونش قدرت بیشتری تولید می کند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: شهید سلیمانی عابد، عارف متجحد، اهل سحر، اهل سوز، عاشق پیامبر و اهل بیت علیه السلام، دل شکسته حضرت زهرا(س)، برگزار کننده روضه هفتگی هر جمعه در خانه‌اش، برگزار کننده روضه عاشورا بود تا دل خودش را محکم کند و فرزندان و دودمانش نیز روحیه عاشورا و عشق به خدا داشته باشند. رفتار او با مردم به مانند سردار و فرمانده رفتار نمی‌کرد برادر آنان بود و هر جا مشکلی برای مردم ایجاد می‌شد، او دادرس بود سردار سلیمانی در آب برای سیل زده ها وارد شد و برای فرزندان مدافعان حرم نوازشگر بود و برای مقام معظم رهبری نیز فرمانده و سردار نبود بلکه عاشق و فدایی بود که سید حسن نصرالله از قول او یاد می‌کند که امروز پرچم دست حسین زمان است و مانند عاشوراییان یک جانبه برای فدا کردن کم است.

صدیقی با بیان اینکه آمریکای فریبکار که امام خمینی (ره) فرمود مذاکره با او همانند ارتباط میش با گرگ است در این مذاکرات اخیر پررو شد البته مشت برخی غربگرایان نیز باز شد که برجام برای ما فرجامی ندارد خاطرنشان کرد: در زمان برجام آمریکا قیمت ها را بالا ببرد و تحریم ها را بیشتر کرد و در نهایت سلیمانی را از ما گرفت تا بتواند ما را پای میز مذاکره برگرداند اما باید بداند حال در این جنگ که سرداری از ما گرفته شد، ما عقب نشینی نخواهیم کرد و تا انتقام نگیریم و خونشان را نریزیم از پای نخواهیم نشست.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 104321
 


 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
۲۵ ذی‌الحجه ۱۴۴۱
15 August 2020