Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
وزیر اقتصاد: ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در سال گذشته داشتیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵
وزیر اقتصاد گفت: در سال گذشته 38.5 میلیارد دلار واردات داشتیم که 12 میلیارد دلار آن کالای اساسی بود این در حالی است که در همین سال توانستیم 34.5 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته باشیم.
وزیر اقتصاد: ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در سال گذشته داشتیم
به گزارش تابش کوثر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) بعد از حضور در یکی از کمیسیون‌های مجلس اظهار داشت: به‌رغم اینکه در ابتدای سال گذشته برآورد شده بود که صادرات غیر نفتی ما حداکثر ۲۵ میلیارد دلار باشد اما تا پایان سال گذشته موفق شدیم ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته باشیم.

وی افزود: در سالی که درگیر شیوع ویروس کرونا بودیم و تحریم‌های ظالمانه هم وجود داشت رقم ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی بسیار قابل توجه است ضمن اینکه در سال گذشته اصلاح ارزش پایه پولی صادراتی را هم داشتیم. یعنی در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۹ ما ۲ بار اصلاح ارزش داشتیم که مجموع برآورد نشان می‌دهد که ۳۰ درصد اصلاح ارزش داشته‌ایم و اگر ما حتی این رقم را ۲۰ درصد هم در نظر بگیریم ۳۴.۵ میلیارد دلار با قیمت پایه سال ۹۶ به بالای ۴۲ میلیارد دلار می‌رسد.

وزیر اقتصاد گفت: سال گذشته ۳۸.۵ میلیارد دلار واردات صورت گرفت که ۱۲ میلیارد دلار آن مربوط به کالاهای اساسی بوده است و به همین دلیل شاهد وفور کالاهای اساسی در کشور بودیم. درآمدهای بودجه‌ای و درآمدهای مالیاتی را با نمایندگان بحث و بررسی کردیم؛ این در حالی است که تحقق درآمدهای مالیاتی ما در سال گذشته نسبت به مصوبه مجلس ۱۰۷ درصد بوده است.

منبع: فارس
کد مطلب: 114861
 


 
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
۹ رمضان ۱۴۴۲
21 April 2021