Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
خراسان شمالی برای پذیرایی از زائران رضوی آمادگی کامل دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
استاندار خراسان شمالی گفت: همه تمهیدات لازم برای عبور زائران امام رضا(ع) از استان اندیشیده شده و دستگاه‌های اجرایی متولی استان نیز در برقراری امنیت نیز آمادگی‌های لازم را دارند.
خراسان شمالی برای پذیرایی از زائران رضوی آمادگی کامل دارد
به گزارش تابش کوثر، محمدرضا حسین‌نژاد با اشاره به میزبانی استان خراسان شمالی از میلیون‌ها زائر حرم مطهر رضوی در ایام دهه پایانی ماه صفر، اظهار داشت: همه تمهیدات لازم برای عبور زائران امام رضا(ع) از استان اندیشیده شده و دستگاه‌های اجرایی متولی استان نیز در برقراری امنیت نیز آمادگی‌های لازم را دارند.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های صلواتی در شهرستان‌های استان فعال است، افزود: علاوه بر موکب‌ها، گشت‌های پلیس راه برای برقراری ایمنی بیشتر زائران پیاده و پارک‌ها جهت اسکان نیز وجود دارد.


استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در صورت تغییر احتمالی وضعیت هوا و بروز برودت و سرما، امکانات لازم برای اسکان اضطراری نیز آماده شده است.

 سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر حرم مطهر امام رضا(ع) از مبادوی وردی استان خراسان شمالی به قصد زیارت حرم رضوی وارد استان می‌شوند.

در دهه پایانی ماه صفر و همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) خیل عظیم زائران حرم رضوی با پای پیاده از استان‌های شمالی کشور عازم مشهد مقدس می‌شوند که بخش زیادی از آنان مسیرهای استان خراسان شمالی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند. پیش‌بینی‌ها حاکی است بیش از یک میلیون نفر در این دهه از مسیر استان خراسان شمالی عازم مشهد مقدس شوند. ب/۱۱۰
منبع: تسنیم
کد مطلب: 129234
 


 
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۱ شعبان ۱۴۴۵
21 February 2024