Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۱
 
۲۶خرداد؛ وداع مردم تهران با ۲۷۰ شهید دفاع مقدس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۹
مردم تهران پس فردا (۲۶خردادماه ) با حضور در مراسم تشییع ۱۷۵ شهید غواص و ۱۰۰ شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس با آرمان های شهیدان تجدید پیمان می کنند.
۲۶خرداد؛ وداع مردم تهران با ۲۷۰ شهید دفاع مقدس
به گزارش ایرنا ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای از ملت همیشه در صحنه و شهید پرور تهران دعوت کرد تا در ایام پایانی ماه شعبان و در آستانه فرارسیدن ماه رمضان، با حضور گسترده خود در مراسم وداع و تشییع پیکر پاک و مطهر شهیدان تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس، بار دیگر با آرمان های شهدا و امام شهیدان تجدید میثاق کنند.

در این اطلاعیه آمده است: تشییع ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس برروی دستان مردم شهید پرور و شعارهای ضد استکباری، سه شنبه ۲۶ خرداد مصادف با پنجاهمین سالگرد شهادت سربازان اسلام و پیشگامان مبارزه با آمریکا انجام می شود.

مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده پس فردا(سه شنبه) از ساعت ۱۶ از میدان بهارستان به سوی معراج شهدای تهران در خیابان بهشت انجام خواهد شد.

مسیر تشییع پیکر این شهیدان گمنام از میدان بهارستان (مقابل درب غربی مجلس شورای اسلامی ایران)، خیابان شهید مصطفی خمینی، چهار راه سرچشمه، خیابان امیرکبیر، میدان امام خمینی(ره)، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان شهید فیاض بخش، خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت به سمت معراج شهدا خواهد بود.

این مراسم مصادف با سالروز شهادت چهار تن از سربازان اسلام و پیشگامان مبارزه با استکبار و کاپیتولاسیون آمریکا، یعنی شهیدان محمد بخارایی، محمدصادق امانی، رضا صفارهرندی و مرتضی نیک نژاد برگزار می شود.

بر اساس این گزارش مراسم شب وداع دانشجویی فردا شب (دوشنبه) با حضور پیکرهای مطهر۲۰ تن از شهیدان تازه تفحص شده در مسجد دانشگاه تهران به همت بسیج دانشجویی برگزار می شود.

سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده اواخر اردیبهشت ماه از کشف ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده در در مرز شلمچه خبر داد و گفت: ۱۷۵ شهید متعلق به غواصان عملیات کربلای ۴ است که با دستان بسته به شهادت رسیدند و زمانی که پیکرهای مطهر این شهدا کشف شد، هیچ جراحتی نداشتند و متوجه شدیم که آنها زنده به گور شدند

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای مطهر پنج شهید در منطقه فاو، ۱۷۵ شهید در منطقه ابوفلوس، هشت شهید در شلمچه، ۲۱ شهید در مجنون، ۴۰ شهید در شرق دجله و جاده خندق و ۲۱ شهید در منطقه زبیدات کشف شد.
کد مطلب: 22834
 


 
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
۱۳ ذی‌القعده ۱۴۴۰
16 July 2019