Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
رئیس جمهور در دیدار مردمی شهرستان شاهرود:
آمریکا نمی تواند جلوی فروش نفت ایران را بگیرد/حقوق کارمندان و بازنشستگان از سال آینده ۲۰ درصد افزایش می یابد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵

به گزارش تابش کوثر؛رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا به هیچ یک از اهداف خود جهت تجزیه ایران دست نیافته است،گفت: ملت غیور و بزرگی که شما هستید هیچ گاه در برابر ظلم سر فرو نخواهید آورد.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در بدو ورود به استان سمنان در دیدار با مردم شهرستان شاهرود گفت: شاهرود مرکز فقه و علم عرفان است و مردمان بسیار دلاور و شجاعی دارد.

وی در ادامه افزود: امروز روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ملت ایران است. مردم ایران برای اولین بار بعد از 40 سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگر آمریکا  به پیروزی کم نظیری دست یافته اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا به هیچ یک از اهداف خود برای تجزیه ایران دست نیافته است، تصریح کرد: ملت غیور و بزرگی که شما هستید هیچ گاه در برابر ظلم سر فرو نخواهید آورد.

روحانی اضافه کرد: مردم ما بدانند در عرض دو یا سه ماه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در دادگاه لاهه از ملت ایران شکست خورد.

ایران هیچ گاه روابط خود را با جهان قطع نخواهد کرد

روحانی تصریح کرد: آمریکا بداند کشور ایران نفتش را می فروشد و آنها نمی توانند جلوی ایران را بگیرند. آمریکا می خواهد رابطه ایران را با جهان تضعیف کند ، ما دشمن هیچ ملتی از همسایگانمان نیستیم و نخواهیم بود، آمریکا نمی تواند بین ما و کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی تفرقه نزاع و دشمنی ایجاد کند ما روابطمان را با جهان روز به روز گسترش خواهیم داد.

رئیس جمهور در ادامه اضافه کرد: آمریکا باید بداند مردم این سرزمین و مردم ما با کشور های منطقه و جهان روابط فرهنگی و اقتصادی و سیاسی خود را حفظ خواهد کرد.

وی افزود: نیروهای مسلح ما امنیت را در سراسر منطقه برقرار کرده اند.

روحانی تاکید کرد: ارکان نظام ما برای امنیت سوریه، عراق و لبنان کوشیده اند و امروز هم تلاش می کنند تا در عرصه های سیاسی و نظامی به مردم مظلوم یمن در برابر متجاوزان آل سعود کمک کنند و متجاوزان آل سعود و آمریکا شکست خواهند خورد.

این مقام کشوری افزود: روابطمان را با دنیا توسعه خواهیم داد، صادرات را افزایش خواهیم داد.

رئیس جمهور گفت: آمریکا تلاش می‌کند اروپا را از ایران جدا کند آمریکا تلاش می‌کند و چین را از ایران جدا کند آمریکا تلاش می‌کند هندوستان را از ایران جدا کند آمریکا تلاش می‌کند همسایگان ایران را از ایران جدا کند ایران هراسی را در منطقه تاریک می کند.

حقوق کارمندان و بازنشستگان از سال آینده افزایش می یابد

روحانی در اده با بیان اینکه  بودجه عمومی سال آینده ۴۳۳ هزار میلیارد خواهد بود، افزود: انشاالله در بیست و پنجم آذرماه امسال دولت بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

وی اضافه کرد:حقوق همه کارمندان و بازنشستگان را از سال آینده ۲۰ درصد اضافه خواهیم کرد.

مهر تایید  بر اجرای پروژه انتقال آب دریای خزر

روحانی در ادامه سخنرانی  گفت: ما نیاز داریم که بخشی از آب موردنیاز کشور را از جنوب و بخشی را از دریای خزر تامین کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما به همه نکات مربوط به انتقال آب توجه خواهیم کرد. مردم استانهای دیگر به زحمت نخواهند افتاد و محیط زیست به خطر نمی افتد.

وی افزود: اگر سرمایه گذاری بخواهد برای انتقال آب دریای خزر اقدام کند دولت آماده است تا در کوتاه ترین زمان تمام مجوزهای لازم را صادر کند و از نظر دولت تمامی مشکلات مربوط به انتقال آب حل شده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران
ر/111

کد مطلب: 90479
 


 
پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۰ شعبان ۱۴۴۰
25 April 2019