Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تبدیل پهنه واقع در بزرگراه حکیم و همت به پارک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای حفظ باغات کن به عنوان آخرین بازمانده پهنه های باغات به هم پیوسته تهران برنامه ریزی شده و به دنبال عملیاتی کردن این برنامه ها هستیم.
به گزارش تابش کوثر محمد حقانی در گفت و گو با میزان گفت: تغییر پهنه باغات کن در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده است.

 
وی افزود: بر این اساس، اکنون پهنه باغات کن از پهنه مسکونی به فضای سبز تغییر یافته و قرار است طرح عملیاتی آن نیز به زودی تهیه شود.

 
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پیشنهادات مطرح شده جهت حفظ درختان اطراف باغات کن اظهارکرد: پیشنهاد شده پهنه واقع در بزرگراه حکیم و همت که بیشتر در معرض تهدید و تخریب قرار دارد از سوی شهرداری تهران خریداری شده و پس از آن، این پهنه از سوی شهرداری تهران به یک پارک و یا پیاده راه تبدیل شود.

 
حقانی در خصوص 10 هکتار زمین موجود در باغات کن که فاقد درخت است خاطرنشان کرد: 10 هکتار زمین در محدوده باغات کن وجود دارد که درختی در آن موجود نیست و پیشنهاد شده این 10 هکتار فروخته شده و با پول آن سایر باغات خریداری شود.

 
وی ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران به هیچ وجه با این پیشنهاد موافق نبوده و ما در کمیسیون سلامت و محیط زیست برای جایگزینی این 10 هکتار، پیشنهادات دیگری را مطرح کرده ایم.

 
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که راهکار کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر برای تامین اعتبار خرید 10 هکتار زمین فاقد درخت چیست؟، تصریح کرد: دولت نیز با حفظ باغات کن موافقت کرده و پیشنهاد ما این است که دولت در محلی دیگر زمین معوضی را در اختیار مالکان این 10 هکتار زمین قرار دهد و در این طرح با شهرداری تهران مشارکت داشته باشد.

 
حقانی با بیان اینکه " به دنبال حفظ حقوق مالکان زمین ها در محدوده باغات کن هستیم"، گفت: برای حفظ حقوق مالکیت افرادی که در محدوده باغات کن زمین در اختیار دارند، پیشنهاد شده که شرایطی برای این افراد فراهم شود تا آنها بتوانند در زمین و باغات خود به اقداماتی از قبیل راه اندازی مراکز گردشگری، رستوران، تالار عروسی و ... اقدام کنند.

 
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که باغات کن که به عنوان آخرین بازماندگان باغات به هم پیوسته شهر تهران به شمار می آیند، حفظ شوند.
ع/800
کد مطلب: 41553
 


 
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
۵ شوّال ۱۴۳۹
19 June 2018