Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کشف فسیل وال چهارپا در پرو
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
دیرینه شناسان موفق به کشف یک فسیل نسبتا سالم از یک وال با چهار پا در پرو شده اند که باعث می شود بتوان اطلاعات جامعی در مورد نحوه تکامل این جاندار در 50 میلیون سال اخیر کسب کرد.
به گزارش تابش کوثر؛اجداد وال ها و دلفین های امروزی 50 میلیون سال قبل بر روی زمین زندگی می کردند. محل اصلی سکونت این موجودات کشورهای هند و پاکستان فعلی بوده است.

دیرینه شناسان قبلا هم فسیل هایی از این موجودات را در قاره آمریکای جنوبی یافته بودند که قدمت آن به 41.2 میلیون سال می رسد. اما قدمت فسیل تازه بیشتر بوده و به 42.6 میلیون سال می رسد.

این فسیل نشان می دهد وال های ماقبل تاریخ دارای 4 پا بوده اند و لذا هم قادر به راه رفتن بر روی زمین بوده و هم می توانستند در آب شنا کنند. این قابلیت در گذر زمان تغییر کرد و وال ها از موجوداتی دوزیست به موجوداتی که تنها می توانند در آب شنا کنند، مبدل شدند.

فسیل یادشده در منطقه ای موسوم به Playa Media Luna در پرو شناسایی شده است که منطقه ای صحرایی محسوب می شود. آرواره ها، دندان ها، بخش های زیادی از بدن، پاها و حتی انگشتان این وال ما قبل تاریخ در فسیل شناسایی شده وجود دارد. طول این وال 4 متر بوده است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 95239
 


 
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
۱۳ ذی‌القعده ۱۴۴۰
16 July 2019