Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
بیانیه الوفاق درباره وخامت حال شیخ عیسی قاسم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در پی وخامت حال جسمانی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور تاکید کرد: وخامت حال شیخ عیسی قاسم زنگ خطری برای همه است.
مرجع : خبرگزاری مهر
بیانیه الوفاق درباره وخامت حال شیخ عیسی قاسم
به گزارش تابش کوثر به نقل از المنار، در پی وخامت حال جسمانی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بیانیه ای را صادر کرد.

«شیخ حسین الدیهی» در این بیانیه آورده است: آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر ملی و مذهبی بزرگی است که اکثریت مردمی و سیاسی بحرین به رهبری وی پایبند هستند.

وی می افزاید: اطلاعات دقیق حاکی از وخامت اوضاع سلامتی ایشان است بویژه اینکه ایشان مدت هاست مورد محاصره و حبس خانگی قرار دارند که این امر اهانت به مردم بحرین علی الخصوص شیعیان است.

الدیهی ادامه داد: جهان امروز برای نجات جان شیخ عیسی قاسم در مقابل مسئولیت اخلاقی و انسانی مهمی قرار دارد. وخامت اوضاع جسمانی ایشان زنگ هشداری برای همه در داخل و خارج است.

همچنین شیخ «میثم السلمان» فعال حقوقی بحرین، از مشاوران حقوقی انجمن حقوق بشر بحرین (BFHR) در مصاحبه با شبکه المیادین گفت: از ظهر امروز وضعیت سلامت آیت الله عیسی قاسم بنحو خطیری رو به وخامت گذاشته و نیروهای امنیتی (که منزل و منطقه را محاصره نموده اند) با ساعتها تاخیر و در پی درخواستهای مکرر خانواده ایشان امشب با حضور پزشک موافقت نموده اند. این اولین بار پس از محاصره است که با حضور پزشک معالج موافقت می گردد و پزشکان اعلام کرده اند وضعیت ایشان درمان فوری و مداوم را می طلبد.

«جواد فیروز» نماینده سابق مجلس بحرین و از اعضای جمعیت الوفاق نیز در توئیتی نوشت: به علت محاصره منزل و اقامت اجباری آیت الله عیسی قاسم و با وخامت اوضاع سلامت ایشان حیات آیت الله عیسی قاسم در خطر است. تمامی مسئولیت این امر بر عهده حکومت بحرین می باشد. 

«شیخ حسین الأکرف» نیز در توئیت هایی عنوان داشت: محاصره کامل منزل و منطقه محل سکونت آیت الله عیسی قاسم و قرار گرفتن ایشان در اقامت اجباری و ممانعت از حضور پزشکان متخصص (برای معالجه ایشان) دلایل اصلی وخامت اوضاع سلانت آیت الله عیسی قاسم است و تمامی مسئولیت این امر بر گردن نظام (بحرین) می باشد.

وی افزود: بدون پایان این محاصره ظالمانه و این اقامت اجباری تغییری در وضعیت سلامت آیت الله عیسی قاسم حاصل نخواهد شد، که این نیازمند حل واقعی و فراگیر در خصوص بحران سیاسی بحرین است.

در همین حال جنبش الحق بحرین نیز مسئولیت وخامت حال شیخ عیسی قاسم را متوجه «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین دانست.

«ابراهیم العرادی» یکی از معارضان بحرینی هم اظهار داشت: زندگی شیخ عیسی قاسم در خطر است. ایشان نصف وزن خود را از دست داده و به شدت لاغر و دچار خونریزی داخلی شده است. پزشکان اعلام کرده‌اند که درمان وی در منزلش امکان‌پذیر نیست.

«شیخ عباس شبر»، رئیس دایره آزادی های دینی و مذهب ، موسسه حقوقی سلام برای دموکراسی و حقوق بشر نیز در خصوص وخامت اوضاع سلامت آیت الله عیسی قاسم تصریح کرد: وضعیت سلامت آیت الله عیسی قاسم بشدت رو به خطر گذاشته است. آنچه در خصوص ایشان رخ داده جرم و جنایتی در حق تمامی ملت بحرین است.

«علی الأسود» نماینده سابق مجلس بحرین و عضو جمعیت الوفاق در مصاحبه با شبکه اللؤلؤة گفت: مردم بحرین باید برای یاری آیت الله عیسی قاسم قیام کنند. شخصا اگر در بحرین بودم برای شکستن محاصره آیت الله عیسی قاسم به سمت منطقه الدراز محل سکونت ایشان حرکت می کردم.

وی افزود: مسئولان بحرینی از خروج حضرت آیت الله عیسی قاسم از منزلش و انتقالشان به بیمارستان جلوگیری نموده اند. امروز از مردی صحبت می کنیم که بیمار است و آزادی شخصی او نیز محدود شده، و کسی (در جامعه بین الملل) برای رها نمودنش از این حصار حرکتی نمی کند.

الاسود ادامه داد: تمامی مسئولیت سلامت و درمان حضرت آیت الله عیسی قاسم بر عهده نظام بحرین است، جامعه بین الملل، ارگانهای حقوقی و سیاسی باید اقدامات لازم برای درمان ایشان را فورا انجام دهند، همگان باید فورا حرکتی کنند.

«باقر درویش» مسئول اطلاع‌ رسانی انجمن حقوق بشر بحرین در همین زمینه خاطرنشان کرد: رژیم بحرین قتل تدریجی شیخ عیسی قاسم را در دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است که یکی از رهبران ارشد جمعیت «الوفاق» بحرین یکشنبه شب اعلام کرد که وضعیت جسمانی شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان این کشور که همچنان در بازداشت خانگی رژیم آل خلیفه به سر می ‏برد، وخیم است.

همزمان با انتشار این خبر، منابع خبری از حضور گسترده نیروهای امنیتی آل خلیفه در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم خبر دادند.

منابع خبری همچنین افزودند که مقامات آل خلیفه برای اولین بار اجازه حضور پزشکان برای معاینه آیت الله عیسی قاسم را داده اند.

رژیم بحرین بیش از هفت ماه است آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور را در منطقه «الدراز» مورد حبس خانگی قرار داده است.

کد مطلب: 69229
 


 
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
۵ ربيع الثانی ۱۴۴۰
12 December 2018