Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تصاویر ماهواره‌ای از تخریب ۷۰۰ خانه مسلمانان در میانمار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
تحلیل تصویر گرفته شده از روستای مسلمان‌نشین «چین‌خرلی» نشان می‌دهد حدود ۷۰۰ خانه در این روستا توسط ارتش میانمار نابود شده و تقریبا کل روستا از بین رفته است.
به گزارش تابش کوثر، موج جدید خشونت‌ها در میانمار توسط ارتش این کشور علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در استان راخین شروع شده و هر روز بر شدت آن افزوده می‌شود. جدیدترین تصاویر ماهواره‌ای تخریب عظیم یکی از روستاهای استان راخین را نشان می‌دهد. تحلیل تصویر گرفته شده از روستای مسلمان‌نشین «چین‌خرلی» نشان می‌دهد حدود ۷۰۰ خانه در این روستا توسط ارتش میانمار نابود شده و تقریبا کل روستا از بین رفته است.

تصویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که خانه‌های روستای مسلمان‌نشین «چین‌خرلی» نابود شده است

پناهندگان روهینگیا که اخیرا از روستاهای مختلف دیگر در شمال استان راخین به بنگلادش فرار کرده‌اند، اعلام کرده‌اند که سربازان و پلیس برمه حملات مسلحانه را به روستاییان انجام داده‌ و خانه‌های آنها را سوزانده‌اند. طی یک هفته گذشته بیش از ۶۰ هزار نفر از روهینگیا به دلیل درگیری‌ها به سمت مرز بنگلادش فرار کرده‌ و آواره هستند. این درحالی‌ است که دولت بنگلادش نیز مرزها را بسته و اعلام کرده که ظرفیت میزبانی از این تعداد پناه‌جو را ندارند.

این نقشه، محل ۷۰۰ ساختمان تخریب شده در روستای مسلمان‌نشین «چین‌خرلی» را نشان می‌دهد

مسلمانان روهینگیا که جمعیتی یک میلیون نفری را در میانمار تشکیل می‌دهند، در ایالت راخین در غرب میانمار زندگی می‌کنند. این قوم از هیچ یک از حقوق شهروندی میانمار برخوردار نیستند، چرا که میانمار آنها را شهروند این کشور محسوب نمی‌کند و معتقد است که آنها باید به بنگلادش بازگردانده شوند.

منبع: مشرق
ی/600

کد مطلب: 63180
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018