Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
رایزنی ظریف و موگرینی در بروکسل +عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
وزیر خارجه ایران دقایقی قبل با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کرد.
به گزارش تابش کوثر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که شب گذشته به منظور شرکت در نشستی با حضور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) وارد بروکسل پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا شد، دقایقی قبل با فدریکا موگرینی دیدار کرد.

وزیر خارجه قبل از این دیدار در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه درخواست شما از اروپا چیست، عنوان کرد که «اروپایی‌ها منافع ایران را تأمین کنند.»

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه و مجید تخت‌روانچی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور ظریف را در این دیدار همراهی کردند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارج نیز که روز گذشته به منظور انجام گفت‌وگوها درباره برجام بدون آمریکا وارد بروکسل شد، با هلگا اشمید معاون موگرینی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در سفر برجامی‌اش پس از خروج آمریکا از این توافق، روز یکشنبه 23 اردیبهشت با وانگ یی همتای چینی خود در پکن دیدار و دیروز (دوشنبه) نیز در مسکو با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در خصوص آینده برجام به گفت‌وگو پرداخت.

قرار است ظریف امروز هم در نشستی با موگرینی و سه وزیر اروپایی درباره تضمین‌های اتحادیه اروپا در راستای احقاق حقوق ملت ایران در برجام بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا شرکت کند.

منبع: فارس
ی/600
کد مطلب: 78670
 


 
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۰
19 January 2019