Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
صعود تیم ملی ایران در جدیدترین رده بندی فیفا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال در ماه مارچ اعلام شد تا تیم ملی ایران بدون انجام بازی با یک پله صعود روبرو شود.
صعود تیم ملی ایران در جدیدترین رده بندی فیفا
به گزارش تابش کوثر، فدراسیون جهانی فوتبال فیفا جدیدترین رنکینگ تیم‌های برتر فوتبال جهان در ماه مارچ را منتشر کرد که در این رنکینگ تیم ملی ایران بدون مربی و انجام بازی تدارکاتی در فیفادی ها با یک پله صعود روبرو و جایگاه بیست و دوم را به خود اختصاص داد.

در شرایطی که با جدایی کارلوس کی روش بعد از ناکامی در قهرمانی جام ملت‌های آسیا، نیمکت رهبری ایران هنوز سرمربی خود را نشناخته است تا با این وضعیت دو فیفادی این ماه میلادی بدون انجام بازی برای ایران سپری شود تیم ملی بدون سرمربی پرتغالی خود نیز با صعود در رنکینگ روبرو و با یک پله صعود در جایگاه بیست و دوم بالاتر از سنگال و بعد از پرو قرار گرفت. با ۱۵۱۶ امتیاز و بدون تغییر امتیاز نسبت به ماه قبل ایران با این صعود روبرو شد.

نکته جالب این که در بین تیم‌های آسیا هر چهار تیم بالای جدول با یک پله صعود در رنکینگ روبرو شدند اما قطر قهرمان جدید قاره آسیا هم بدون تغییر امتیاز و جایگاه در همان رده پنجم قاره کهن جاخوش کرد تا وضعیتی مشابه با ایران داشته باشد. در این بین سقوط عربستان و چین ادامه داشت درست برعکس عراقی که با چهار پله صعود بهترین عملکرد را به خود اختصاص داد.

در تازه‌ترین رنکینگ فیفا در قاره آسیا، ایران همچنان با اقتدار یکه تازی خود را ادامه داد آن هم در شرایطی که هیچ بازی دوستانه ای در دستور کار نداشت.


در بین ۱۰ تیم برتر فوتبال جهان در ماه مارچ تیم ملی انگلیس بهترین عملکرد را داشت و موفق شد با پیشی گرفتن از کرواسی نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ خود را به جمع چهار تیم برتر دنیا برساند تا بعد از بلژیک، فرانسه و برزیل همچنان امیدوار به روزهای بهتری باشد. در این بین اروگوئه هم توانست از پرتغال پیشی بگیرد.

‌‌‌‌‌‌‌

منبع: ورزش سه
کد مطلب: 95167
 


 
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸
۱۶ ذی‌القعده ۱۴۴۰
19 July 2019