Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اسرائیل سامانه‌های گنبدآهنین اطرف نوار غزه را افزایش داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷
یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد که رژیم صهیونیستی از ترس تشدید اوضاع در شهرک‌های اطراف غزه تعداد سامانه‌های گنبد آهنین را در این مناطق افزایش داد.
اسرائیل سامانه‌های گنبدآهنین اطرف نوار غزه را افزایش داد
به گزارش تابش کوثر، خبرگزاری فلسطینی «شهاب»،‌ امروز (پنجشنبه)، به نقل از روزنامه صهیونستی «معاریو» گزارش داد که رژیم صهیونیستی از ترس تشدید اوضاع در شهرک‌های اطراف نوار غزه، تعداد سامانه‌های گنبد آهنین را افزایش داده است.

طبق گزارش معاریو، تداوم اقدام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ارسال بالن‌های آتش‌زا به شهرک‌های اطراف نوار غزه، پیامی برای رژیم صهیونیستی است مبنی بر اینکه حماس قصد ندارد این اقدام را متوقف کند.

معاریو در ادامه نوشت معضلی که هم‌اکنون تل‌آویو با آن مواجه است این است که آیا حماس واکنش‌ خود را تشدید خواهد کرد یا خیر.

طبق برآوردهای نظامی، حماس بنا دارد به منظور کاهش محاصره فشار خود را علیه رژیم صهیونیستی افزایش دهد؛ اما در پشت‌پرده کشورهایی چون مصر و قطر در تلاش هستند با میانجیگری اوضاع را آرام کنند.

شبکه صهیونیستی «کان» به تازگی گزارشی منتشر کرده بود و در آن اشاره کرده بود بالن‌های آتش‌زایی که از نوار غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه فرستاده شده، دست کم باعث بروز ۱۴ آتش‌سوزی در شهرک‌های صهیونیستی جنوب سرزمین‌های اشغالی شده است.

خبرگزاری شهاب بامداد امروز نیز گزارش داده بود که رژیم صهیونیستی چندین پایگاه، زمین کشاورزی و اماکن دیگر در نوار غزه را هدف گرفته و مدعی شده این مناطق وابسته به حماس بوده است.

بالن‌های آتش‌زا به قدری برای صهیونیست‌ها مشکل‌آفرین شده است که این رژیم امروز اعلام کرد، دامنه صید در سواحل نوار غزه را کاهش می‌دهد و دامنه آن را به هشت مایل می‌رساند.

رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که از ورود سوخت به نوار غزه تا اطلاع‌ثانوی ممانعت به عمل خواهد آورد.

منبع: فارس
کد مطلب: 109677
 


 
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
۴ صفر ۱۴۴۲
21 September 2020