Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
وزیر بهداشت: اجازه ورود ذرت‌های آلوده را به کشور نداده ایم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷
وزیر بهداشت و درمان گفت: ذرت‌های آلوده قبلا وارد کشور شده بود اما همه آن‌ها بلوکه شد، بار‌ها این موارد ارجاع شد و در مقابل آن‌ها ایستادیم.
به گزارش تابش کوثر؛سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: ذرت‌های آلوده قبلا وارد کشور شده بود، اما همه آن‌ها بلوکه شد، بار‌ها این موارد ارجاع شد و در مقابل آن‌ها ایستادیم.

او ادامه داد: حتی اجازه ورود این ذرت‌ها را به حوزه صنایع مانند صنعت الکل‌سازی نیز ندادیم و مسائل مطرح شده پیرامون توزیع این ذرت‌ها در کشور کذب است.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به نقش بهورزان در عرصه سلامت گفت: بهورزان از ارکان اصلی نظام سلامت و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی کشور به شمار می‌روند و با فعالیت‌های چشمگیر خود در پوشش فراگیر واکسیناسیون، مراقبت‌های بهداشتی از زنان باردار و شیرده، کودکان و گروه‌های آسیب‌پذیر باعث شده اند میزان مرگ و میر در بین گروه‌های مختلف جامعه به یک دهم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کاهش یابد.

نمکی افزود: برای ارتقای شغلی بهورزان و ارتقای مدرک تحصیلی آن‌ها اقداماتی در حال انجام است و از جایگاه آنان همه جانبه حمایت خواهد شد.

اوادامه داد: ایجاد پرونده الکترونیک سلامت، توسعه پزشکی خانواده و سیستم ارجاع نظام پزشکی، توسعه استفاده از خدمات بهورز‌ها با نگرش تقدم بهداشت و پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر درمان بستری از برنامه‌هایی است که وزارت بهداشت بر آن‌ها تاکید ویژه دارد.

وزیر بهداشت گفت: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به زودی در سه استان کشور اجرایی می‌شود و ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری با زیرپوشش داشتن یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت عشایر کوچ رو تا پایان امسال ایجاد می‌شود که بهورزان نقش محوری در این زمینه دارند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
ر/111
کد مطلب: 102872
 


 
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹
۱۱ ذی‌القعده ۱۴۴۱
2 July 2020