Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
المیادین: آمریکا و روسیه درباره سوریه رایزنی کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴
همزمان با سفر ازپیش‌اعلام‌نشده رئیس‌جمهور سوریه به مسکو، شبکه «المیادین» خبر داد که تماس‌هایی میان آمریکا و روسیه درباره اوضاع سوریه صورت گرفته است.
المیادین: آمریکا و روسیه درباره سوریه رایزنی کردند
به گزارش تابش کوثر، شبکه «المیادین»، ظهر امروز (سه‌شنبه)، از رد و بدل شدن تماس‌هایی میان آمریکا و روسیه درباره اوضاع سوریه خبر داد.
همزمان با سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به مسکو، المیادین به نقل از خبرنگار خود در روسیه خبر داد که برنامه‌ریزی مسکو و دمشق به سوی آزادسازی مابقی اراضی سوریه پیش می‌رود.
خبرنگار المیادین همچنین خبر داد که تماس‌هایی میان آمریکا و روسیه در ارتباط با وضعیت سوریه صورت گرفته است.
در ادامه این گزارش آمده است که مقامات روس از نگرانی آمریکا درباره تجاوزهای تل‌آویو به سوریه سخن گفته‌اند.
المیادین در پایان نوشت: «برآوردهایی وجود دارد که نشان می‌دهد که واشنگتن با مسکو مسئله خروج آمریکا از سوریه را مورد بررسی قرار داده است».
این گزارش در حالی منتشر شده است که طبق گزارش رسانه‌های روسیه، رئیس‌جمهور سوریه در سفری از‌پیش‌‌اعلام‌نشده، امروز (سه‌شنبه)، وارد مسکو شده و ضمن دیدار با همتای روس خود، با او گفت‌و‌گو کرده است. مطابق با گزارش منابع روس، ولادیمیر پوتین در دیدار با بشار اسد درباره ادامه حضور گروه‌های تروریستی در سوریه و خطر تروریسم در این کشور گفت‌و‌گو کرده است.
پوتین در این دیدار همچنین اعلام کرد در نتیجه تلاش‌های مشترک روسیه و سوریه ضرباتی شدید به تروریست‌ها وارد شده و دولت سوریه اکنون بر بیش از ۹۰ درصد از سرزمین این کشور مسلط شده است.
بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه گفت که دو کشور به نتایج قابل توجهی در جنگ با تروریسم بین‌المللی دست یافتند.
انتهای پیام/133/1
منبع:فارس
کد مطلب: 118974
 


 
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰
۲۲ صفر ۱۴۴۳
29 September 2021