Share/Save/Bookmark
۲
توصيه مطلب
۰
 
حفظ نکردن حرمت شهر های مقدس توسط متولیان فرهنگ
از کنسرت موسیقی در مشهد تا رقاصی در تئاتر قم+عکس و فیلم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
به گزارش تابش کوثر؛  یکی از جنجالی ترین موضوعات فرهنگی یک سال اخیر  در جمهوری اسلامی ایران، موضوع برگزاری کنسرت موسیقی در  مشهد مقدس  بوده است که این موضوع کش و قوس های زیادی را به دنبال داشته و مخالفان و موافقان بسیاری هم بر سر آن گفتگو کرده اند.

علاوه بر کنسرت های موسیقی موضوع برگزاری تئاترهایی با پوشش و رفتار نامناسب بازیگران آن در کشور مخصوصا در شهرهای مقدس مشهد و قم مورد انتقاد دلسوزان نظام و انقلاب قرار گرفته است .


 
بر اساس این گزارش همانطور که در 48 ساعت اخیر، تبلیغ برگزاری تئاتر دربند در کانال ها و گروه های تلگرامی در حال انتشار است ، این تئاتر از 26 مرداد تا یکم شهریور در تالار شهید آوینی  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزاری می شود. گرچه از برگزاری چنین  تئاتر هایی در ایران اسلامی باید بجد پرهیز شود  اما در شهر  مقدس قم به حرمت ساحت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها باید به طریق اولی از برگزاری چنین کارهای سخیفی جلوگیری شود . 

برای مشاهده بخشی از تئاتر دربند اینجا را کلیک کنید

 خداوند متعال در قرآن کریم  به صراحت فرمود که " به مردان با ايمان بگو: ديده [از نامحرم‌] فرونهند و پاكدامنى خود را حفظ كنند، كه اين براى آنها پاكيزه‌تر است. همانا خدا به آنچه مى‌كنند آگاه است و به زنان با ايمان بگو: ديدگان خود را [از نامحرم‌] فرو بندند و دامان خويش را حفظ كنند و زينت خود را جز آنچه نمايان است [مانند دست و صورت‌] آشكار نسازند، و بايد روسرى‌هاى خود را بر سينه‌هاى خويش فرو اندازند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود) و زينت و آرايش خود را آشكار نكنند جز براى شوهر..."( آیات 30 و 31 سوره نور)و نظر مراجع عظام تقلید درباره حکم شرعی تهیه، ساخت و اعطای مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فیلم هایی که در آن بازیگران زن، حجاب اسلامی را رعایت نمی کنند از جمله نمایان بودن بخشی از گردن، گلو و موهایشان در برابر مخاطبین که نامحرم هستند و نیز حکم  مراجع درباره  جایز نبودن مشاهده چنین فیلم هایی مشخص است که این امر درباره تئاتر که به صورت مستقیم دیده می شود اهمیت بیشتری دارد . (برای مشاهده استفتاء از مراجع در این زمینه اینجا را کلیک کنید)گویا وزارت ارشاد اجرای کنسرت و تئاتر های نامناسب  را در کشور مخصوصا در شهر های مشهد و  قم که قداست خاص آنها بر هیچ‌کسی پوشیده نیست با آن حواشیِ زننده از واجب‌ترین واجبات خود می‌شمرد که این همه روی آن پافشاری و سرمایه‌گذاری می‌کنند و توجه ندارند که این کار موجب تضعیف دولت و فاصله گرفتن از مراجع دینی و آثار نامطلوب در برنامه‌های آینده خواهد داشت.

برخی از مسئولان با برگزاری چنین کارهایی معتقدند که باید جوانان ها خوشحال باشند درحالی که می شود تئاترهایی با رعایت موازین اسلامی برگزار کرد و البته همه می دانیم دغدغه اصلی جوانان که موجب سرور آنها می شود تسهیل در امر ازدواج و برطرف شدن مشکلات کار و اشتغال است.

به نظر می رسد  در شرایطی که کشور در سایه عمل به احکام الهی نیاز به همدلی، وحدت و آرامش دارد اینگونه تحرکات به مصلحت حضرات و کشور نیست و در  ایام بررسی اعضای کابینه دولت دوازدهم مسئولان مربوطه باید حساسیت بیشتری نسبت به این مسائل داشته باشند تا به پایگاه مردمی آنها آسیبی وارد نشود که قطعا دولت با همه مشکلات موجود ، قصد ندارد با علما و بیوت مراجع نیز زاویه پیدا کند.
کد مطلب: 62145
 


 
محمد
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۳:۴۴
چرا چرت نوشتید من این نمایش رو دیدم .اصلن رقص نداره. (2012)
 
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۰:۵۷:۵۶
حداقل فیلم خبر ببین که چرت نگی (2019)
 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018