Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
توصیه آیت الله سبحانی به طلاب جوان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
انسان پس از پیری از هر عملی همانند آموزش، عبادت و ... باز می ماند؛ اما اگر از قبل سرمایه داشته باشد، در دوران پیری نیز از همان سرمایه استفاده خواهد کرد.
به گزارش تابش کوثر، حضرت آیت الله سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم(ع)، اظهار داشتند: حضرت فرمودند: «قال النبی مَن تَعَلَّمَ في شَبابِهِ كانَ بِمَنزِلَةِ الوَشمِ فِي الحَجَرِ ، ومَن تَعَلَّمَ و هُوَ كَبيرٌ كانَ بِمَنزِلَةِ الكِتابِ عَلى وَجهِ الماءِ/ پيامبر صلي الله عليه و آله فرمود: آن كه در جوانى اش بياموزد ، آموخته اش مانند نقش بر سنگ است و آن كه در بزرگ سالى بياموزد، مانند نوشتن بر روى آب باشد».
 
ایشان ادامه دادند: از نظر روانشناسی قوای انسانی در جوانی نو؛ اما در دوران پیری، پیر است؛ البته قانونی که امام معصوم می فرماید، جنبه غالبی دارد؛ ممکن است نادری پیدا شود که در دوران پیری هم به جایی برسد.
 
این مرجع تقلید ابراز داشتند: مقصود از این حدیث آن است که باید به دوران جوانی توجه داشته و فرصت خود را صرف آموزش کنیم؛ هرچه می توانید مطالعه و مباحثه نموده و بنویسید.
 
این استاد برجسته حوزه در پایان خاطرنشان ساختند: انسان پس از پیری از هر عملی همانند آموزش، عبادت و ... باز می ماند؛ اما اگر از قبل سرمایه داشته باشد، در دوران پیری نیز از همان سرمایه استفاده خواهد کرد.
منبع: حوزه
ع/999
کد مطلب: 66015
 


 
 
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹
۲ صفر ۱۴۴۲
19 September 2020