Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
مجموع قيمت بنزين و گازوئيل بيش‌تر از 2 هزار تومان نمی‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱
مجموع قيمت بنزين و گازوئيل بيش‌تر از 2 هزار تومان نمی‌شود
به گزارش تابش کوثر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بیژن زنگنه گفت: ابهاماتی درباره سخنان رئیس جمهور در زمینه نحوه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح شد، در واقع نظر رئیس جمهور این است که مجموع قیمت این دو فرآورده از نصف قیمت جهانی آنها بعد از افزایش بیشتر نخواهد شد.

 
وی افزود: اگر قیمت بنزین یک هزار تومان و گازوئیل 300 تومان محاسبه کنیم، قیمت جهانی این دو فرآورده اکنون بالای 4 هزار تومان است و منظور این بود که قیمت مجموع بنزین و گازوئیل در هر شرایطی و با هر افزایشی بیشتر از 2 هزار تومان نخواهد شد.

 
وزیر نفت ادامه داد: درباره پیشنهاد وزارت نفت برای قیمت بنزین و گازوئیل در لایحه بودجه سال 97 هم ما پیشنهاد قیمت نمی دهیم و دولت هر زمانی که تصمیم به اضافه کردن قیمت گرفت اعلام می شود و هنوز این موضوع در مرحله ای نیست که بتوان قیمتی را برای اطلاع مردم اعلام کنیم.

 
وی تصریح کرد: درخصوص مطرح شدن قیمت های هزار و 500 و 400 تومان برای بنزین و گازوئیل در خبرگزاری ها نیز این قیمت ها را من هم شنیده ام اما تا زمانی که دولت اعلام نکرده همه چیز را باید شایعه دانست.

 
وی اظهار داشت: درباره میزان افزایش قیمت بنزین و گازوئیل بی اطلاعم و آقای رئیس جمهور سقف افزایش را اعلام کرده است، البته ما گزینه های مختلفی را مطرح کردیم و هر نوعی که تصمیم گیری شود آماده اجرا هستیم.

 
به گزارش فارس، پیش از این پایگاه اطلاع‌رسانی دولت درباره پیشنهاد بنزین ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومانی در بودجه ۹۷ خبر داده بود.

 
بر این اساس، این اولین بار است که مجموع دو قیمت حامل انرژی که تقریبا هیچ اثر جایگزینی با هم ندارند اعلام شده و درباره مجموع قیمت دو حامل در دولت تصمیم‌گیری می‌شود.
منبع:خبرگزاری فارس
کد مطلب: 70885
 


 
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
۵ ربيع الثانی ۱۴۴۰
12 December 2018