Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تعدیل نیرو در دانشگاه آزاد تکذیب شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما نه تنها به فکر تعدیل نیروی انسانی نیستیم، بلکه می‌خواهیم معضل بیکاری را حل کنیم.
به گزارش تابش کوثر، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تکریم برخی از معاونان دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: امروز جلسه‌ تکریم است و از همه عزیزانی که در تعالی دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

وی از روسای قبلی دانشگاه آزاد اسلامی نظیر دکتر جاسبی، دکتر دانشجو، دکتر میرزاده و دکتر نوریان تشکر کرد و گفت: همه این عزیزان نهال دانشگاه آزاد را به درختی تنومند تبدیل کردند. این درخت تنومند با مدیریت آیت‌الله هاشمی و دستور امام خمینی (ره) به ثمر نشست و این شجره طیبه امروز به زمان محصول دادن رسیده است. از محصول این دانشگاه که متعلق به همه مردم است، باید استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تقدیر از معاونان سابق این دانشگاه گفت: عزیزان ما در معاونت‌های مختلف تلاش‌های زیادی را متحمل شدند، دکتر احسانی در حوزه معاونت اداری مالی بسیار تلاش کردند، آقای مهندس هاشمی در مدت 4 سالی که در معاونت عمران بودند زحمات زیادی کشیدند؛ می‌دانم که ایشان پیش از فعالیت رسمی در دانشگاه آزاد اسلامی به همراه پدر بزرگوارشان از هیچ کوششی برای دانشگاه آزاد دریغ نکردند، از این پس هم کمک و یار دانشگاه خواهند بود، دکتر رهنمای رودپشتی نیز در معاونت برنامه‌ریزی بسیار موثر بودند، دکتر دادگان از بزرگان ورزش هستند و در مدتی که در دانشگاه آزاد بودند به طور فزاینده‌ای جایگاه ورزش در دانشگاه را ارتقاء دادند، از دکتر علوی‌فاضل نیز تشکر می‌کنم ایشان نیز زحمات زیادی را برای دانشگاه به دوش کشیدند.

فرهاد رهبر افزود: با ورودم به دانشگاه همگی این عزیزان پیشنهاد چابک‌سازی دانشگاه را داشتند، چراکه دانشگاه آزاد با کاهش دانشجو روبه‌رو است و چابک‌سازی یک امر ضروری است. در نسل سوم و چهارم دانشگاه‌ها پژوهش در اولویت است، موفقیت امروز دانشگاه آزاد حاصل کار جمعی اعضای هیئت علمی، کارکنان و مدیران این دانشگاه است، این دانشگاه تاکنون بیشتر در حوزه آموزش فعال بود که در این زمینه بسیار موفق عمل کرد. زمانی 21 میلیون جمعیت دانش‌آموزی در کشور داشتیم که همه اینها امکان حضور در دانشگاه را نداشتند، دانشگاه آزاد اسلامی توانست زمینه تحصیل برای همه را فراهم کند.

وی ادامه داد: امروزه بسیاری از کادر سازمانی ادارات و نهادها از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد هستند و نیمی از آموزش عالی کشور در اختیار این دانشگاه است. خوشبختانه کار تیمی کارکنان در کنار مدیران باعث شده دانشگاه آزاد اسلامی امروز به جایی برسد که همگی بتوانیم به آن افتخار کنیم.

فرهاد رهبر گفت: تعدیل ساختار دانشگاه آزاد اسلامی نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است، ما به دنبال تعدیل نیروی انسانی نیستیم، بلکه می‌خواهیم فرایندها و عملکرد نیروی انسانی را بهبود ببخشیم، درست است که سرمایه دانشگاه مستغلات و املاک است ولی بهترین سرمایه دانشگاه نیروی انسانی است که اعم از کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان هستند.

وی حرکت آینده دانشگاه آزاد اسلامی را چرخش به سمت پژوهش اعلام کرد و گفت:‌ ماموریت‌های جدیدی را در این چرخش تعریف خواهیم کرد تا از تغییر ماموریت‌ها بتوانیم در حد اعلا از امکانات دانشگاه استفاده کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی دارای بزرگترین مراکز از جمله بزرگترین مسجد و مرکز اسناد را در اختیار دارد، اگر نتوانیم از این بزرگترین‌ها بهره‌برداری کنیم، خیلی کارآمد نیستند، ما به دنبال از بین‌بردن مرزهای صوری در واحدها، معاونت‌ها و تشکیلات هستیم بدون اینکه اختلالی در شفاف‌سازی ایجاد شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در آموزش دوره‌های کاردانی به دنبال مهارت‌آفرینی و در تحصیلات تکمیلی به دنبال بین رشته‌ای‌ها و توجه به پژوهش و تولید ثروت از علم از طریق استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های شفا هستیم.

فرهاد رهبر افزود: مشکل اصلی کشور ما بیکاری است، امروز دیگر ظرفیت جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد به اتمام رسیده، در حالی که 20 هزار فارغ‌التحصیل دوره دکتری در کشور داریم، امکان جذب این عزیزان در حوزه آموزش وجود ندارد، ولی در حوزه پژوهش از آنها استفاده خواهیم کرد. ما نه تنها به فکر تعدیل نیروی انسانی نیستیم، بلکه می‌خواهیم معضل بیکاری را حل کنیم، حل این مشکل نیاز به هم‌فکری و همکاری دارد ما به دنبال کار علمی برای حل معضل بیکاری هستیم، این‌گونه مردم، مقام معظم رهبری و روح آیت‌الله هاشمی از ما خرسند خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد حضور دکتر پورعباس در معاونت جدید توسعه مدیریت و منابع انسانی را راهگشا دانست و گفت:‌ ایشان سابقه ریاست سازمان سنجش و دانشگاه علمی کاربردی را در کارنامه خود دارد، در هر دو اینها موفق بوده است، ما ایشان را دعوت به همکاری کردیم و امیدواریم بتوانیم با وجود دکتر پورعباس و استفاده از تجربه گذشتگان، جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی را ارتقاء ببخشیم.

منبع: تسنیم
ی/600
کد مطلب: 63504
 


 
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۶ شوّال ۱۴۳۹
20 June 2018