Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
درگیری پلیس با مخالفان محدودیت‌های کرونایی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
نیروهای پلیس در شهرهای فرانکفورت و بریستول با توسل به قوه قهریه، با تظاهرات ضد محدودیت‌های کرونایی در آلمان و انگلیس برخورد کردند.
درگیری پلیس با مخالفان محدودیت‌های کرونایی
به گزارش تابش کوثر، اعتراضات روز شنبه علیه محدودیت‌های قرنطینه‌ای جهت مقابله با همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» در دو کشور آلمان و انگلیس با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در فرانکفورت، پلیس آلمان به بهانه رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این تجمع، با استفاده از توپ‌های آب‌پاش به استقبال معترضان رفت تا آنها را متفرق کند.

بر این اساس، حدود ۶۰۰ آلمانی روز شنبه برای اعتراض به محدودیت‌های قرنطینه‌ای برای جلوگیری از افزایش ابتلا به ویروس کرونا در شهر فرانکفورت دست به تظاهرات زده بودند.

در انگیس نیز نیروهای پلیس به تجمع ۴۰۰ نفری معترضان در شهر بریستول یورش برده و با توسل به قوه قهریه سعی در متفرق کردن آنها داشت.

به نوشته روزنامه «گاردین»، پلیس بریستول نیز می‌گوید ۱۴ نفر را که از سردسته‌های این تجمع اعتراضی بودند، بازداشت کرده است.

اعتراضات در کشورهای اروپایی به محدودیت‌های قرنطینه‌های و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حالی است که این قاره با حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان، ۲۵ درصد تلفات این همه‌گیری را به خود اختصاص داده و هر روز بر آمار ابتلا و مرگ و میر کشورهای آن افزوده می‌شود.

منبع: فارس

کد مطلب: 111926
 


 
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
۱۰ جمادى الثانی ۱۴۴۲
23 January 2021