Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اقدامات چهارگانه آموزش و پرورش برای ثبت ایثارگری دانش‌آموز شهید «علی لندی»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به معاونان حوزه‌های ستادی، دستور داد تا چهار اقدام در خصوص ثبت و ماندگاری حرکت شجاعانه «شهید علی لندی» انجام دهند.
اقدامات چهارگانه آموزش و پرورش برای ثبت ایثارگری دانش‌آموز شهید «علی لندی»
به گزارش تابش کوثر،علیرضا کاظمی، در راستای دستور رییس جمهور، در پیام تسلیت این دانش آموز غیور مبنی بر این که: «داستان ایثار این قهرمان ملی، باید به زبان هنر و قلم اصحاب فرهنگ و رسانه به گونه ای تاریخی روایت شود تا این نوجوان اسوه، الهام‌بخش نسل‌های آینده فرزندان ایران اسلامی باشد. بی‌شک، هر ایرانی به داشتن چنین فرزندان غیوری به خود می بالد.»؛ به معاونان حوزه های ستادی تأکید کرد: با قید فوریت کارگروه مشترکی با مسئولیت رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، تشکیل و از تمام ظرفیت ها از جمله «کتاب های درسی»، «مجلات علمی و آموزشی رشد»، «جشنواره بین المللی فیلم رشد» و «جشنواره و مسابقات فرهنگی و هنری» بهره گیری شود تا طراحی هنرمندانه و اقدامات هوشمندانه در جهت تحقق اوامر حضرت آیت الله دکتر رئیسی و ادای وظیفه و تکلیف آموزش و پرورش به این قهرمان ملی و نماد شایسته دهه هشتادی ها، صورت پذیرد و نتیجه گزارش شود.

بر این اساس؛ «درج نام و روایت ایثارگری شهید علی لندی در کتاب درسی»، «نامگذاری مدارس؛ در هر استان یک مدرسه به نام شهیدعلی لندی»، «جایزه ویژه دانش آموز شهید علی لندی، در جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری»، و «تدوین کتاب زندگی نامه شهید علی لندی» توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان، موارد چهارگانه ای است که سرپرست وزارت آموزش و پرورش، بر آن تأکید کرده است.

گفتنی است دانش آموز «علی لندی» از شهرستان ایذه استان خوزستان، در پی بروز حادثه آتش سوزی و به خطر افتادن جان دو هموطن، در اقدامی شجاعانه برای نجات آن ها تلاش کرد که متأسفانه دچارسوختگی شدید شد و جان خود را دست داد. ب/۱۱۰


منبع: پانا
کد مطلب: 119360
 


 
جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰
۲۳ ربيع الأول ۱۴۴۳
29 October 2021