Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تأکید آیت‌الله مکارم شیرازی بر رسیدگی جدی به وضعیت مسلمانان روهینگیا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۵
یکی از مراجع تقلید گفت: وزارت امور خارجه از همه ظرفیت‌ها و مجاری بین‌المللی در راستای فشار بر دولت میانمار بهره گرفته و مسئله مسلمانان روهینگیا تا بهبود شرایط بحرانی و اسفبار آنها را در دستور کار و مذاکره قرار داشته باشد.
به گزارش تابش کوثر به نقل از روابط عمومی نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قم، ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و در خصوص بحران میانمار و وضعیت مسلمان روهینگیا گزارشی ارائه کرد.

در این ملاقات آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به بازتاب وضعیت ناگوار مسلمانان میانمار بر افکار عمومی کشور و توقع مراجع عظام و مردم از مسؤولان دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: وزارت امور خارجه از همه ظرفیت‌ها و مجاری بین المللی در راستای فشار بر دولت میانمار بهره گرفته و مسئله مسلمانان روهینگیا تا بهبود شرایط بحرانی و اسفبار آنها در دستور کار و مذاکره قرار داشته باشد.

در این دیدار ایشان با اشاره به سابقه همزیستی مسالمت آمیز جوامع مسلمان و بودایی بر لزوم گفت‌وگوی علمای طرفین تاکید کرد و آن را عامل موثری در راستای کاهش بحران و کنترل جریان های از هر دو طرف ارزیابی کرد.

در این ملاقات معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه اقدامات صورت گرفته از طرف دستگاه دیپلماسی کشور و همچنین ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه هلال احمر به بنگلادش را تشریح کرد و گفت: سفیر ما در کشور تایلند(که در میانمار نیز آکرودیته است)، اخیرا به میانمار سفر کرده است.

وی اضافه کرد: ما اوضاع را از نزدیک رصد می کنیم و از هر امکانی برای ایجاد ثبات در منطقه و حمایت از مسلمانان روهینگیا استفاده می‌کنیم.

رحیم پور اضافه :کرد تا کنون دو دور گفت‌وگو بین علمای اسلام و بودایی برگزار شده است و امیدواریم دور سوم آن بزودی در یکی از کشورهای منطقه برگزار شود.

منبع: فارس
ت/444

کد مطلب: 65060
 


 
 
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۰
22 January 2019