Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
جامعه‌سازی و تمدن‌سازی از مهمترین کارکردهای آموزش و پرورش است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از بهترین بسترهای مهم برای ساختن ذهن و تفکر نسل جدید جامعه است گفت: جامعه‌سازی و تمدن‌سازی از مهمترین کارکردهای آموزش و پرورش است.
جامعه‌سازی و تمدن‌سازی از مهمترین کارکردهای آموزش و پرورش است
به گزارش تابش کوثر، زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در مراسمی نمادین در سیستان و بلوچستان به صدا درآمد.
سردار محمد کرمی در این مراسم اظهارداشت: ایمان رزمندگان در جبهه‌های حق علیه باطل نیروی الهی بود که همه رزمندگان را به حرکت در می‌آورد و موجب شد تا اهداف اسلام تبیین شود.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور افزود: در دوران دفاع مقدس فعالیت علمی تعطیل نشد بلکه رزمندگان توجه ویژه ای به علم داشتند. وی بیان کرد: آینده جامعه با معیارهای تعیین شده آموزش و پرورش حرکت می کند به همین سبب رسالت معلمان بسیار سنگین است.
کرمی با بیان اینکه امروز جهاد تمام نشده و آموزش و پرورش یکی از بهترین بسترهای مهم برای ساختن ذهن و تفکر نسل جدید جامعه است افزود: جامعه‌سازی و تمدن‌سازی از مهمترین کارکردهای آموزش و پرورش است. سردار کرمی با بیان اینکه آسیب به ذهن و روان دانش‌آموزان به هیچ وجه قابل جبران نیست و این مهم نشان دهنده وظیفه خطیر معلمان است، تاکید کرد: در دستگاه تعلیم و تربیت ما باید دانش‌آموزان خلاق، متفکر و مومن به صورت مهارت‌محور تربیت شوند تا بعد از اتمام دوران تحصیل به عنوان یک کارآفرین دانش آموخته شوند.
وی ادامه داد: ماباید جوانان را مهارت محور، پرورش دهیم تا ده ها شغل ایجاد کنند و با مهارت وارد دانشگاه شوند تا دغدغه شغل نداشته باشند. سردار کرمی با تاکید بر اینکه از دانش‌آموزان انتظار می‌رود از تمام خلاقیت و توان خود در راه پیشرفت کشور استفاده کنند خاطرنشان کرد: الگو قرار دادن شهدا و تلاش در راه خدا رمز موفقیت دانش‌آموزان است.
وی با بیان اینکه اکنون نوبت دانش‌آموزان است که با توکل بر خدا در حوزه علم و دانش برتر و پیشتاز باشند تصریح کرد: خلاقیت، توانمندی و تفکر توحیدی رزمندگان در دوران دفاع مقدس آن چیزی است که باید برای نسل جدید به تصویر کشیده شود.
انتهای پیام/133/1
منبع:فارس
کد مطلب: 119404
 


 
جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰
۲۳ ربيع الأول ۱۴۴۳
29 October 2021