Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کرملین: پوتین و رحانی تلفنی درباره برجام و سوریه رایزنی کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
کاخ کرملین از گفت‌وگوی تلفنی رؤسای جمهور ایران و روسیه و تبادل نظر درباره توافق هسته‌ای ایران و مسائل سوریه خبر داد.
به گزارش تابش کوثر؛ کاخ کرملین اعلام کرد، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران تلفنی درباره تحولات سوریه رایزنی کرده است.

بنا بر اعلام کاخ ریاست‌جمهوری روسیه، در گفت‌وگوی تلفنی پوتین و روحانی درباره نتایج نشست سوچی صحبت شده است.

کاخ کرملین همچنین افزود، دو طرف برای ادامه کار در راستای توسعه چهارچوب آستانه درباره سوریه اعلام آمادگی کردند.

در بیانیه دفتر مطبوعات کرملین آمده است، «رئیس‌جمهور پوتین و همتای ایرانی وی ضمن این مکالمه تلفنی بر تعهد به حفظ توافق هسته‌ای ایران (برجام) تأکید کردند».

این بیانیه می‌افزاید: «دو طرف بر تعهد به اجرای مداوم توافق هسته‌ای تأکید کرده و این مسئله را برای حفظ صلح و ثبات جهانی ضروری خواندند».

«دونالد ترامپ» روز جمعه ۲۲ دی‌ماه، در جدیدترین اقدام خود ضد برجام رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید کرد. وی علی‌رغم این تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (۱۲۰ روز بعد) آمریکا را از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد کرد.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (دوم بهمن‌ماه) بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی در لندن گفت با کشورهای اروپایی بر سر تشکیل کارگروهی با مأموریت «اصلاح برجام» موافقت کرده است. مقام‌های کشورهای اروپایی هنوز رسماً درباره این ادعا موضع‌گیری نکرده‌اند.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 74420
 


 
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
۱۱ جمادى الثانی ۱۴۴۰
16 February 2019