Share/Save/Bookmark
۱
توصيه مطلب
۰
 
بانوی حافظ کل قرآن کریم در گفتگو با تابش کوثر مطرح کرد :
حفظ قرآن کریم سن و سال خاصی ندارد/ما هم دوران بچگی خودمان را داشتیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۴
مهمترین وظیفه حافظ قرآن عمل به آیاتی است که بر زبانش جاری می شود که اگر خدایی نکرده خطایی از حافظ قرآن سر بزند ممکن است عوام از چشم قرآن ببینند که از همین باب حافظ خیلی باید مراقب رفتار و اعمالش باشد .
فاطمه شیرازی حافظ کل قرآن کریم در گفتگو با تابش کوثر گفت :  از سه سالگی شروع به حفظ قرآن کریم کردم که در آن زمان سواد خواندن و نوشتن نداشتم و هنگامی که با مادرم به کلاس قرآن می رفتیم از طریق شنیداری قرآن کریم را یاد گرفتم و حفظ کردم .

وی افزود : حفظ قرآن کریم  سن و سال خاصی ندارد که هم اکنون بانوانی هستند که با سن شصت سال هم با مشقت و سختی به حفظ قرآن می پردازند و از آن طرف هم  هیچ وقت به والدین توصیه نمی کنم که فرزندانشان  از سن کم شروع به حفظ قرآن کنند زیرا به صورت اصولی سن هفت سال مناسب این کار است و سن کمتر استثناء است مگر اینکه این قابلیت در فرزندشان ببینند و با با یک استاد مجرب مشورت کنند که سطح استعدادی فرزندشان سنجیده شود و طبق برنامه استاد شروع به حفظ قرآن کند.

فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم

دارنده نشان دانش آموز برتر قرآنی از مجمع جهانی آیسسکو در سال 2003 با بیان اینکه فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم ، اظهار کرد : معتقد هستم اگر کسی قاری و حافظ قرآن کریم است باید بتواند در رشته های دیگر هم به صورت تخصصی فعالیت کند تا اثرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشد که همین مسئله باعث شد در دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کنم و در دانشگاه فارغ التحصیل رشته پرستاری شوم.

توصیه به حافظان قرآن

 رتبه اول حفظ کل کشوری سازمان اوقاف در سال 90  در توصیه به کسانی که می خواهند حافظ قرآن کریم باشند با بیان اینکه مسیر حفظ قرآن کریم نه مسیر سختی است و نه مسیر ساده ای اظهار کرد :این عزیزان بدانند که  سعادت حفظ قرآن کریم را باید خداوند متعال نصیب انسان کند که می بایست از خدا توفیق حفظ قرآن  را درخواست کنند و به ائمه اطهار علیهم السلام متوسل شوند و همت کنند که در کلاس های حفظ قران شرکت کنند خیلی بهتر است  تا اینکه بخواهند به صورت فردی در خانه به حفظ قران بپردازند.

مهمترین وظیفه حافظ قرآن

وی در ادامه افزود : مهمترین وظیفه حافظ قرآن عمل به آیاتی است که بر زبانش جاری می شود که اگر خدایی نکرده خطایی از حافظ قرآن  سر بزند ممکن است عوام از چشم قرآن ببینند که از همین باب حافظ  خیلی باید مراقب رفتار و اعمالش باشد .


ما هم دوران بچگی خودمان را داشتیم

داور مسابقات حفظ قرآن کریم با بیان اینکه ما هم دوران بچگی خودمان را داشتیم و این مسیر طبیعی را طی کردیم ، اظهار کرد : تنها تفاوت کودکی که به حفظ قرآن کریم می پردازد با دیگر کودکان این است که برای این کودک برنامه ریزی می شود تا از وقتش به نحو احسن استفاده کند وگرنه ما هم در دوران کودکی به مهمانی می رفتیم و با هم سن و سالهای خودمان بازی و در کلاس های تفریحی شرکت می کردیم پس والدین فکر نکنند که کودکانشان باید از صبح تا شب قرآن بخوانند بلکه باید با تدبیر و برنامه ریزی بچه ها را علاقه مند به قران کنند و زمان هایی را برای گذران دوران کودکی به انها اختصاص دهند.

قرآن جزء لاینفک زندگیم است

رتبه ممتاز مسابقات بین المللی كشور اردن در سال 1391 در ادامه افزود : در دوران کودکی روزی سه ساعت قران می خواندم و هم اکنون تمام روزم با قرآن عجین شده است که به تدریس و غیره می پردازم و قرآن جزء لاینفک زندگی ام شده است که برکات دنیایی و معنوی برایم داشته است.

دریافت کننده نشان جوان برتر از ریاست جمهوری در سال 1389 در پاسخ به این سوال که کدام آیه قرآن را نیاز روز جامعه می دانید ، گفت : تمام آیات قرآن کریم نیاز روز جامعه است زیرا قرآن کتاب زندگی است و هر آیه ای برای یک موضوعی مورد نیاز است.

ما انسان ها باید توکلمان تنها و تنها به خداوند متعال باشد

رتبه اول جشنواره ملي جوان ايراني در سال 1389 در پاسخ به این سوال که کدام آیه قرآن خیلی برایتان جذاب است ، گفت : آیه 216 سوره مبارکه بقره که خداوند متعال می فرماید : عَسي أن تكرَهوا شَيئاً وهو خيرٌ لكم وَعسي أن تُحِبّوا شيئاً وهو شَرٌّ لكم -  چه بسا چيزي را خوش نداشته باشيد ، حال آن كه خير شما در آن است ؛ويا چيزي را دوست داشته باشيد ، حال آن كه شرشما در آن است که این آیه مبارکه نشان می دهد که ما انسان ها باید توکلمان تنها و تنها به خداوند متعال باشد و به علم خودمان تکیه نکنیم که مسلما هر اتفاقی که در زندگیمان می افتد یک پشت صحنه ای دارد که فقط خداوند متعال  از آن باخبر است.
کد مطلب: 35540
 


 
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۰:۴۴:۰۹
با سلام به مسوولین رسانه وزین تابش کوثر .در رابطه با جنجال افاغنه در ایران و افغانستان در مورد قتل ستایش قریشی مطلبی را
مینوسم
بنده ضمن محکومیت شدید اقدام فردی به نام امیر حسین در قتل ستایش قریشی و انتظار صدور حکم قانونی و عادلانه برای قاتل مطلبی مهم را به عرض ملت ایران میرسانم.
پدر اینجانب در دهه شصت خواهرم را به عقد مردی افغانی به نام فیض محمد درآورد و زمانی که خواهرم وضع حمل کرد چون ازدواجش با مرد افغانی ثبتی و رسمی نبود لذا برای گرفتن شناسنامه برای بچه مشکل داشتند برای همین پدرم در بیمارستان خودش را پدر کودک جا زد و برای دختر خواهرم شناسنامه ایرانی گرفت و همین اتفاق برای فرزند دوم خواهرم تکرار شد. الان پدر من ده سال هست که فوت کرده و چون بازنشسته مشاغل آزاد بود داماد افغانی ما با سوء استفاده از ان دو شناسنامه برای وارثان واقعی پدرم که ما هستیم مشکلات زیادی ایجاد کرده او میگوید دو دختر من وارث پدر شما هستند حتی چند سال با ان دو شناسنامه حقوق از تامین اجتماعی دریافت میکرد الان هم دختران این مرد افغانی ازدواج کردند و شوهران انان با تحریک مرد افغانی برای ماها مشکل ایجاد کرده و مدعی هستند این دو نفر خواهران شما هستند و باید ارث ببرند. این مرد افغانی که شوهر خواهر ما هست بارها ما را تهدید کرده او حتی به ما فحش ها و ناسزاها گفته و از اینکه ملت ایران بیش از سی سال هست که میزبان او هست نتنها تشکر نمیکند بلکه بارها با ما حمله لفظی کرده که ما چون سی سال در ایرانیم پس به نوعی ایرانی محسوب میشویم و باید هر امکاناتی به ایرانی میدهند به ما هم بدهند و چون به ما یارانه و کذا و کذا نمیدهند پس حکومت ایران ظالم هست. و حتی در مواردی این مرد افغانی میخواسته ما را ضرب و شتم هم بکند که چرا شما به افغانی ها میگویید باید کارت اقامت و مدارک اقامت بگیرید. این مرد افغانی که شوهر خواهر ما هست کارش خرید و فروش عمده ورق اهنی و گالوانیزه هست. وقتی ما نوجوان بودیم از کلاه گذاری ها بر سر ایرانی ها میگفت و به ریش ما ایرانی ها بارها میخندید و اینکه روزانه چندین میلیون تومان بر سر ایرانی کلاه میگذارد میگفت. از جنایات و خلاف کاری های هموطنان و دوستان افغانی اش برای ما تعریف ها میکرد و مثلا چقدر افغانی یا غیر افغانی را...
در پایان به عنوان فردی که از نزدیک سالها با افاغنه زندگی کردیم و با برادران و دوستان داماد افغانی مان رابطه زیاد داشتیم به ملت شریف ایران عرض میکنم جنایات افاغنه و ایجاد مشکلاتی که برای خانواده ما داشته اند را درس عبرتی بگیرند برای این قوم نمک نشناس . لذا بنده بار دیگر ضمن محکومیت شدید قتل ستایش طلبکاری عده ای از افاغنه خبیث و نمک نشناس را به شدت محکوم میکنم و از مسوولین میخواهم در کنار صدور حکم عادلانه و قانونی برای قاتل ستایش حکم اخراج نمک نشناسانی که در کشور خودمان مارا تهدید میکنند و حتی ممکن هست مارا ضرب و شتم کنند و سر ایرانی ها را میلیون ها تومن کلاه میگذارند حکم اخراج این جنایتکاران را فوری صادر کنند.
تذکر. این مرد افغانی که پدرم برای بچه هایش شناسنامه ایرانی گرفته یک بار هم که با پدرم اختلاف پیدا کرده بود با دادن رشوه و پول به مامور انتظامی میخواست پدرم را زندانی کند که با هوشیاری پدرم که خود از نظامیان سابق بود ناکام ماند.این هست نمکن نشناسی این جانیان.
از حق نباید گذشت .لذا تقصیر دولت های جمهوری اسلامی ایران اعم از دولت موسوی و هاشمی و خاتمی و احمدی و روحانی در تمدید اقامت جنایتکاران افغانی قابل اغماض نیست و مسوولین وقت وزارت کشور در این دولت ها باید در دادگاهی عادلانه پاسخگو باشند.با تشکر (1494)
 
 
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
۸ شعبان ۱۴۳۹
24 April 2018