Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
وزیر بهداشت:
درگیر ویروس جهش یافته انگلیسی شده‌ایم/ تا بهار ۱۴۰۰ گروه‌های آسیب‌پذیر را واکسینه خواهیم کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳
وزیر بهداشت با بیان اینکه درگیر ویروس جهش یافته انگلیسی شده‌ایم، گفت: تا بهار ۱۴۰۰ گروه‌های آسیب‌پذیر را واکسینه خواهیم کرد.
درگیر ویروس جهش یافته انگلیسی شده‌ایم/ تا بهار ۱۴۰۰ گروه‌های آسیب‌پذیر را واکسینه خواهیم کرد
به گزارش تابش کوثر، ‌سعید نمکی ‌در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان و نماینده ولی‎‌فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، ضمن تقدیر از همراهی آستان مقدس برای رعایت مسائل بهداشتی اظهار داشت: دنیا با وجود زیرساخت‌های قوی بهداشتی و اقتصادی نتوانستند مقابل ویروس کرونا ایستادگی کنند و اکنون برخی از کشورها درگیر وضعیت اسفناکی هستند اما ایران نسبت به دیگر کشورها، با وجود همه فشارها در نقطه سرافرازانه‌ای ایستاده و توفیقات ایران در این عرصه قابل توجه است.

وی افزود: شکست ما در کرونا شکست جمهوری اسلامی است نه شکست وزارت بهداشت و در نقطه مقابله پیروزی ما در کرونا نیز فقط پیروزی وزارت بهداشت نیست بلکه پیروزی جمهوری اسلامی ایران است به همین علت همه کشور باید مقابل کرونا احساس وظیفه کنند و بسیج شوند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: البته دستاوردهای بسیاری به دست آمده است به عنوان نمونه ما طی ۶۰ روز از واردکننده ماسک و گان به تولیدکننده و بعد به صادرکننده تبدیل شدیم و این افتخاراتی است که با بهره‌مندی از تجربیات دفاع مقدس به دست آمد.

وی تصریح کرد: امروزه دچار نوعی از ویروس جهش یافته انگلیسی شده‌ایم که قدرت سرایت آن ۱۰ تا ۱۲ برابر بیشتر است و مدتی که بیمار را به کام بیمارستان می‌کشاند ۷۲ ساعت است و جوان‌ترها را بیشتر گرفتار می‌کند و به شدت به مرگ و میر نزدیک است.

نمکی عنوان کرد: ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم وضعیت قرمز در استان‌های مختلف از جمله مشهد، خوزستان و مازندران را کنترل کنیم و همچنان مردم را به رعایت دستورالعمل‌ها به صورت جدی‌تر دعوت می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه روند کاهش آمارهای کرونایی در قم قابل قبول است، عنوان کرد: امیدواریم با عنایت ویژه مردم، علما و مسئولان در قم، بتوانیم این موضوع را اعلام کنیم که قم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از پیشتازان است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تا بهار گروه‌های آسیب‌پذیر را واکسینه خواهیم کرد و امیدواریم با رعایت همگانی و حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی بتوانیم شرایط را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: بنده همه تلاش خود را به کار گرفته‌ام تا واکسن ایرانی به نتیجه برسد و به امید خدا دنیا هم خواهد دید که با تلاش بی‌وقفه جوانان ایران در بهار آینده ما یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های واکسن جهان خواهیم شد.

نمکی عنوان کرد: در سال گذشته و سال جاری با وجود شرایط سخت کرونا هر ساله یک میلیارد دلار ارزبری دارو را کم کردیم و این نشان از تلاش وزارت بهداشت برای فاصله گرفتن از وابستگی به خارج است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 114193
 


 
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
۹ رمضان ۱۴۴۲
21 April 2021