Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
وزیر ارتباطات ادعای ترامپ را تکذیب کرد/ماهواره ناهید هنوز در پژوهشگاه فضایی است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تکذیب ادعای شب گذشته ترامپ، گفت: ماهواره ناهید یک هنوز در پژوهشگاه فضایی است و برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است.
به گزارش تابش کوثر؛محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور در پژوهشگاه فضایی ایران از مراحل آماده سازی ماهواره ناهید ۱ بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همان طور که مشاهده می کنید ماهواره ناهید۱ هنوز اینجاست و برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است. این درحالی است که ترامپ می گوید در انفجار این ماهواره از پایگاه فضایی سمنان نقشی نداشته است .
وی ادامه داد: رئیس جمهور امریکا بداند که پس از تجاوز به حریم ایران، این نیروهای مسلح ما بودند که پهپاد آنها را سرنگون کردند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: همچنین اگر آنها بتوانند با تصویر با کیفیت لحظه اصابت پهپاد با راکت ایرانی را نشان دهند، کروکی نقطه دقیق اصابت را به افکار عمومی جهان اطلاع دهند.
وی درپایان درباره اخبار ی مبنی بر انفجار سکوی پرتاب ماهواره ناهید خاطرنشان کرد: جزئیات این موضوع باید از سوی وزارت دفاع اعلام شود اما آنچه که ما می‌دانیم و مشخص است این است که ماهواره ناهید ۱ همچنان در پژوهشگاه فضایی ایران در حالت آماده سازی قرار دارد. به گزارش فارس، رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته در صفحه توئیتر خود مدعی انفجار در سایت فضایی سمنان در جریان آماده‌سازی پرتاب یک ماهواره شده بود.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 100927
 


 
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
۲۱ ذی‌القعده ۱۴۴۱
12 July 2020