Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آمریکا ۲۵ تروریست داعشی را به سوریه منتقل کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳
منابع خبری روز سه شنبه گزارش دادند: نیروهای آمریکایی ۲۵ تروریست داعشی را از عراق وارد خاک سوریه کردند.
آمریکا ۲۵ تروریست داعشی را به سوریه منتقل کرد
به گزارش تابش کوثر، نیروهای آمریکا ۲۵ تروریست داعشی را با اهداف تروریستی و طولانی‌تر کردن جنگ، از خاک عراق به استان دیرالزور واقع در شمال شرق سوریه منتقل کردند.

براساس این گزارش، ۲۵ تروریست داعشی ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) با حمایت نیروهای آمریکا وارد روستای «السحل» از توابع «مرکدا» در جنوب استان الحسکه شدند که روز گذشته، این تروریست‌ها با دو خودروی ضدگلوله آمریکایی به پایگاه کمپ «البلغار» در شرق شهر «الشدادی» در جنوب استان الحسکه منتقل و پس از آن، به پایگاه آمریکا در شهر الشدادی و از آنجا به استان دیرالزور برده شدند.

پیش تر نیز  ۱۰ نفر از نیروهای گروه تروریستی داعش به وسیله دو بالگرد متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکایی از پایگاه غیرقانونی «الشدادی» در حومه جنوبی شهر حسکه به صحرای دیرالزور منتقل شده بودند.

به تازگی نگرانی‌ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک همپیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرک‌های مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته است.  

براساس اعلام دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه، گروه تروریستی داعش از ۲۴ مارس ۲۰۱۹ تاکنون یک هزار و ۳۲۳ نفر از نیروهای نظام سوریه و شبه نظامیان وفادار به آن‌ها از ملیت‌های مختلف را به قتل رسانده است و همه آن‌ها در جریان حملات، بمب گذاری‌ها و کمین‌های داعش در غرب فرات، صحرای دیر الزور، رقه، حمص و السویداء کشته شده‌اند.  

دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه همچنین به کشته شدن چهار غیرنظامی شاغل در میادین گازی و ۱۱ چوپان، یک زن، یک دختر و ۲ مرد در پی حملات داعش اشاره کرد و افزود: طی این مدت  ۷۵۴ نفر از نیروهای داعش در جریان حملات، بمباران و هدف قراردادن آن‌ها توسط نیروهای دولت سوریه و نیروهای وفادار به آن کشته شده‌اند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 114328
 


 
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
۹ رمضان ۱۴۴۲
21 April 2021